دهمین سیارک به لیست ماموریت لوسی افزوده شد

دهمین سیارک به لیست ماموریت لوسی افزوده شد

گروه هوش مصنوعی: به گزارش گروه هوش مصنوعی، گروه مأموریت لوسی از اضافه شدن دهمین سیارک به لیست سیارک های مورد نظر خود خبر دادند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ماموریت ناسا برای جستجوی سیارک های «تروجان»(Trojan) مشتری، یک سنگ فضایی دیگر را کشف کرده است که مجموع سیارک های این ماموریت را به ۱۰ مورد می رساند.
گروه ماموریت «لوسی»(Lucy)، سیارک « 1999 VD57» را در ۲۴ ژانویه بطور رسمی به لیست اهداف لوسی اضافه کرد. این کار به فضاپیما امکان می دهد تا سیستم جدید ردیابی هدف خودرا آزمایش کند و سال ها قبل از رسیدن لوسی به اهداف علمی اولیه خوددر منظومه شمسی بیرونی، ما را با دنیای کوچک دیگری آشنا کند.
«رافائل مارشال»(Raphael Marschall)، یکی از اعضای گروه لوسی در «رصدخانه نیس»(Nice Observatory) فرانسه که سیارک 1999 VD57 را به عنوان یک جرم مورد توجه لوسی شناسایی کرد، اظهار داشت: میلیونها سیارک در کمربند اصلی سیارک ها وجود دارند. این سیارک واقعاً متمایز بود. مسیر لوسی همان گونه که در ابتدا طراحی شده بود، آنرا به فاصله ۴۰ هزار مایلی از سیارک خواهد برد که حداقل سه برابر نزدیکتر از نزدیکترین سیارک بعدی است.
«هال لویسون»(Hal Levison)، پژوهشگر ارشد لوسی و دانشمند سیاره شناس در موسسه تحقیقات جنوب غربی اظهار داشت: لوسی در اکتبر ۲۰۲۱ پرتاب شد و الان در یک ماموریت ۱۲ ساله برای بازدید از دو مجموعه جداگانه از سیارک های تروجان مشتری است.
سیارک 1999 VD57، یک سیارک نوع S یا سنگی با نام موقت «دینکینش»(Dinkinesh) است. طبق گفته این گروه پژوهشی، این سیارک پیش تر به عنوان هدف شناسایی نشده بود برای اینکه بسیار کوچک است اما حضور آن حالا فرصت مفیدی را برای انجام دادن یک تمرین اضافی در ماموریت جستجوی سیارک های تروجان فراهم می آورد.
مسیر اصلی لوسی می توانست آنرا تا فاصله ۶۴۴۰۰ کیلومتری از سیارک ۷۰۰ متری ببرد اما یک مجموعه از مانورهای کوچک که در ماه مه شروع می شوند، به فضاپیما امکان خواهند داد که تا فاصله نزدیک تر ۴۵۰ کیلومتری در اول نوامبر برسد.
این پرواز از نزدیک، فرصتی سریع به گروه می دهد تا دوربین های دوقلوی خود موسوم به «T2CAM» را آزمایش نمایند. فضاپیما عمدتاً از آنها جهت بررسی خودکار سیارک ها و ردیابی آنها در طول پرواز استفاده می نماید و مطمئن می شود که سایر تجهیزات لوسی در راستای درست قرار می گیرند.
لویسون اظهار داشت: بیشتر ماموریت های پروازی در گذشته این عدم قطعیت را با گرفتن تصاویر زیادی از منطقه ای که ممکنست سیارک در آن قرار داشته باشد، توجیه می کردند؛ یعنی تصاویر زیادی را از فضای خالی می گرفتند.
وی ادامه داد: لوسی اولین ماموریت پروازی خواهد بود که از این سیستم ابتکاری و پیچیده برای ردیابی خودکار سیارک در حین برخورد استفاده می نماید. این سیستم جدید به گروه امکان می دهد تا تصاویر بیشتری را از هدف بگیرند.
لوسی پیش تر، از ماه تصویربرداری کرده است که سفر آنرا به سیارک های تروجان مشتری ممکن می کند.
همچنین، گروه ماموریت اخیراً اعلام نمودند که در کوشش برای استقرار کامل، یکی از آرایه های خورشیدی فضاپیما را به حالت تعلیق درآورده اند و ۹۸ درصد آنها را باز گذاشته اند. آنها مطمئن هستند که این لغزش، بر ماموریت تأثیر نخواهد گذاشت.1401/11/08
11:33:02
5.0 / 5
531
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد