علی لاریجانی در دیدار اینترنتی با دانشجویان

اتفاقات اخیر در ایران بزرگنمایی شد

اتفاقات اخیر در ایران بزرگنمایی شد

به گزارش گروه هوش مصنوعی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در حوادث اخیر به چهره حقیقت، خاکپاشی صورت گرفت و رسانه ها آنرا بزرگ کردند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، علی لاریجانی بامداد امروز 28 دی در دیدار اینترنتی با دانشجویان خارج از کشور دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه «در کشور ما انسان های جهاندیده مثل خیلی از نخبگان کم نیستند اما مهم اینست که چقدر به کار گرفته شوند»، اظهار نمود: در این زمان خاکپاشی به صورت انقلاب کم نبوده و فضای مجازی و رسانه ها وضعیت را طوری منعکس می کنند که انگار فضا در ایران ایستاست.
وی افزود: البته نواقصی هم داریم ولی این خاکپاشی جدی است که در حوادث اخیر هم وجود داشت و آنرا بزرگ کردند. بودریار (فیلسوف) می گوید در دنیای امروز حقیقت جابجا شده و منطبق با حقیقت بیرونی نیست بلکه آن چیزی است که رسانه ها روایت می کنند.
وی تصریح کرد: ما باید نسبت به کسب دانش حریص باشیم و در این حوزه با انگیزه کار نماییم. دانشگاه ها هم باید در جذب متفکرین با حداکثر توان حرکت کنند که البته در این حوزه یک مقدار سخت گیری صورت می گیرد در حالیکه در جذب اساتید و نخبگان نباید امساک کرد.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسشی در رابطه با رویکرد اقتصادی خود اظهار داشت: در بحث اقتصادی، دیپلماسی ما باید یک چرخش قوی داشته باشد و اراده ها را برای سرمایه گذاری بیشتر کند. از طرفی اولویت رشد اقتصادی باید همراه با عدالت اجتماعی باشد که البته عدالت اجتماعی باید درست تعریف شود.
لاریجانی در واکنش به دانشجویی که به نبود برنامه در کشور انتقاد داشت، بیان نمود: شیوه من اینست که با مسائل و مشکلات مثبت برخورد نماییم و باید به دنبال علاج درد باشیم. به صورت مثال شما گفتید طرح آمایش وجود ندارد در حالیکه طرح آمایش تصویب شده است. البته به خوب و بد آن کاری ندارم و شاید نواقصی هم داشته باشد که باید برطرف شود ولی به هر حال این طرح وجود دارد.
این عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی همینطور اظهار داشت: شما می گویید فرهنگ کو؟ من دغدغه شما را می پسندم. ما در زمینه فرهنگی عالمانی مثل شهید مطهری و علامه طباطبایی داریم. که باید آنها را دنبال نماییم. ما خودمان باید عناصر فرهنگی باشیم و دغدغه داشته باشیم اما آیا به این اساتید رجوع کرده ایم؟ آیا در مبحث فرهنگ پرسش داشته ایم و دنبال پاسخ رفته ایم؟
لاریجانی در انتها در رابطه با بوروکراسی کشور اظهار نمود: بوروکراسی کشور ما بیمار است و این از مشکلاتی است که باید حل شود.1401/10/28
15:17:18
5.0 / 5
394
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد