با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی؛

3 طرح پژوهشی در زمینه علوم اجتماعی به مرحله نهایی رسید

3 طرح پژوهشی در زمینه علوم اجتماعی به مرحله نهایی رسید

گروه هوش مصنوعی: سه طرح پژوهشی درحوزه علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی تحت حمایت ستاد توسعه علوم وفناوری های شناختی به پایان رسید.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اجرای سه طرح پژوهشی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی با هدف گسترش زیرساخت های نرم جهت ایجاد محصولات و خدمات کارآمد در زمینه علوم اجتماعی محاسباتی به پایان رسید.
سه طرح محصول محور«ایجاد یک پلت فرم استخراج معنا یا نظرات از روی اظهارات کاربران با بهره گیری از روش های تشخیص موضع و تحلیل احساس هدفمند»، «توسعه سامانه برآورد گرایشات سیاسی کاربران فارسی زبان توئیتر» و «توسعه سامانه تحلیل محتوای فارسی بمنظور استخراج موضوع» به پایان رسیده و سرویس حاصل در حال نهایی سازی است.
وب سرویس هایی مبتنی بر خروجی هر یک از پروژه های فوق قابل استفاده جهت عموم است و فعال شدن آن متعاقبا بوسیله سایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید.
درحال حاضر۱۰ طرح پژوهشی علوم محاسباتی با رویکرد شناختی دیگر با هدف گسترش زمینه های تحقیقات بین رشته ای مشترک با علوم شناختی و توسعه بازارهای کارآمد برای ارائه خدمات و تولید محصولات در زمینه علوم شناختی در حال اجرا است.
این تعداد از طرح های تحقیقاتی علوم محاسباتی در امتداد پشتیبانی از تولید و تجاری سازی پروژه های دانش بنیان برای مساعدت با توسعه ملی پایدار در زمینه شناختی در نتیجه برگزاری دو فراخوان ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی مورد پذیرش نهایی قرار گرفته است.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در این فراخوان ها از مراکز و گروههای دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه جمع آوری یا تحلیل داده های دیجیتال برای مشارکت در ایجاد زیرساخت های نرم، توسعه فناوری و تجاری سازی خدمات و تولید محصولات علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی برای ارائه ایده ها و طرح های پژوهشی و تحقیقاتی دعوت به همکاری کرده است که به مدد آن بتوان به درک بهتری از مسائل اجتماعی، اقتصادی، و فرهنگی دست یافت.


منبع:

1401/08/30
10:32:09
5.0 / 5
408
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد