معاون تحقیقات اعلام كرد؛

حمایت موسسه تحقیقات علوم پزشکی از تحقیقات فناورانه و محصول محور

حمایت موسسه تحقیقات علوم پزشکی از تحقیقات فناورانه و محصول محور

به گزارش گروه هوش مصنوعی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار داشت: 60 درصد از حمایت های موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) به سمت تحقیقات فناورانه و محصول محور حوزه سلامت سوق داده شده است.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر یونس پناهی با بیان این مطلب عنوان کرد: در امتداد شعار سال در خصوص "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" همه حمایت های وزارت بهداشت در زمینه تحقیقات به تولید و فناوری متمرکز شده است.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: علاوه بر این که همه منابع حمایتی وزارت بهداشت به سمت تحقیقات محصول محور سوق داده شدن در موسسه نیماد نیز فرآیندی در نظر گرفته شده و ۶۰ درصد حمایت های آن نیز به سمت فناوری هدایت شدند.
وی با اشاره به بخشنامه پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان که با محوریت وزارت بهداشت و هماهنگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تصویب رسیده است، اظهار داشت: در این بخشنامه نحوه حمایت ها و دغدغه های شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت دیده شده است. هر شرکتی که طبق این بخشنامه حایز شرایط لازم باشد می تواند درخواست خودرا به معاونت علمی ریاست جمهوری ارائه کند آنها هم طبق ضوابط بررسی های لازم را انجام می دهند و مجوز دانش بنیان صادر می شود. بمحض صدور مجوز نیز تسهیلات بسیار مطلوبی که بطور مشخص در حوزه سیستم سلامت در نظر گرفته شده است، در دسترس شرکتها خواهد بود.
پناهی اشاره کرد: لازم است پژوهشکده ها، دانشگاه ها و اعضای هیات علمی محصولات خودرا با علوم دانش بنیان پیش ببرند برای اینکه قوانین و دستورالعمل های حمایتی مناسبی در نظر گرفته شده است.

1401/08/17
09:31:26
5.0 / 5
411
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد