در دوازدهمین همایش ملی نخبگان؛

نخبگان با مقام معظم رهبری دیدار می کنند

نخبگان با مقام معظم رهبری دیدار می کنند

به گزارش گروه هوش مصنوعی، دوازدهمین همایش ملی نخبگان با حضور رئیس جمهور ۲۶ مهر برگزار می گردد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، دکتر عباس ابراهیمی معاون سرآمدان بنیاد ملی نخبگان امروز در نشست دوازدهمین همایش ملی نخبگان که در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار شد، اظهار داشت: این همایش ملی با شعار «حکمرانی نخبگانی؛ سرآمدی ایران» ۲۶ مهر ماه با حضور رئیس جمهور، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، نخبگان و مسؤلان در رابطه با نخبگان برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینکه پس از تأسیس بنیاد ملی نخبگان از سال ۱۳۸۶ این همایش به صورت منظم تا سال ۱۳۹۵ برگزار می شد، اظهار داشت: آخرین همایش در ارتباط با سال ۹۸ بوده که به صورت محدود در چارچوب دیدار نخبگان با رهبری برگزار گردید.
ابراهیمی با اشاره به اینکه ۶ سالی می شود این همایش برگزار نشده، اظهار داشت: سال جاری مقرر است این برنامه با مشارکت ۵۰۰ نفر از نخبگان، مقامات و مسؤلان کشور و نمایندگان مجلس برگزار گردد.
وی با اشاره به اینکه این یک همایش یک روزه است و فرصت مغتنمی برای ارتباط بین نخبگان و مسؤلان فراهم می آورد، اظهار داشت: همینطور پیشبینی شده نخبگان با مقام معظم رهبری دیداری داشته باشند.
وی افزود: مقرر است علاوه بر سخنرانی رئیس جمهور و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ۵ نفر از نخبگان در حوزه های مختلف سخنرانی کند.
وی با اشاره به اینکه در حاشیه این همایش مقرر است نمایشگاهی از نهادهای مرنخبگانی همچون صندوق ها و گروههای مختلف برگزار شود، اظهار داشت: پیشبینی شده نشست های حوزه حکمرانی نخبگانی در زمینه اقتصادی، سیاست داخلی و خارجی، علم و فناوری و فرهنگی، اجتماعی، رسانه ای برگزار گردد.
دبیر همایش ملی نخبگان ضمن اشاره به اهداف همایش اظهار داشت: تبیین گفتمان و شعار حکمرانی نخبگان که باعث سرآمدی ایران می شود، ضرورت استفاده حداکثری از نخبگان و اجتماع نخبگی در مدیریت تحولات کشور، ضرورت مشارکت نخبگان در حل مشکلات صنعت و جامعه، رفع موانع فعالیت نخبگانی و نگه داشتن نخبگان در چرخه خدمت به جامعه از اهداف این همایش به حساب می آید.
وی اظهار داشت: مقرر است دبیرخانه دائمی این همایش در بنیاد مستقر شود و نشست های مختلفی طی یک سال در جهت پیگیری اهداف همایش دنبال شد.
ابراهیمی تصریح کرد: امیدوارم دستگاههای اجرایی در پیاده سازی این همایش به بنیاد ملی نخبگان کمک کنند.


منبع:

1401/07/25
22:43:54
5.0 / 5
408
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد