فرود سگ های رباتیک مسلح روی پشت بام ها با پهپاد

فرود سگ های رباتیک مسلح روی پشت بام ها با پهپاد

گروه هوش مصنوعی: در ویدیوی جدیدی که در چین پخش شده، ارسال و استقرار سگ های رباتیک مسلح با پهپاد روی بام ساختمان های مورد نظر به معرض نمایش گذاشته است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از وار زون، یک ویدیوی یک دقیقه ای که در شبکه اجتماعی چینی Weibo انتشار یافت، یک پهپاد چینی را نشان میدهد که یک سگ رباتیک مسلح را حمل می کند و آنرا روی یک پشت بام برای انجام عملیات می گذارد. هم اکنون هنوز مشخص نیست که آیا این کلیپ مربوط به یک تمرین یا مانور نظامی چینی است یا خیر.
در این ویدئو، یک پهپاد را می توان در صورتیکه یک سگ رباتیک مسلح را در شکم خود حمل می کند، در صورتیکه به پشت بام ساختمانی در یک منطقه شهری نزدیک می شود، مشاهده کرد. پس از آن که این پهپاد، سگ رباتیک را روی بام این ساختمان رها می کند، باردیگر به هوا بلند می شود و از آن نقطه دور می شود.
سپس سگ رباتیک که یک مسلسل سبک چینی موسوم به QBB-۹۷ روی آن نصب شده، از حالت نشسته خود درمی آید و بلند می شود روی پاهایش می ایستد و آغاز به واکاوی مکان جدید خود می کند.
این ویدیو ازطریق یک حساب کاربری متعلق به شرکت دفاعی چینی موسوم بهKestrel Defense انتشار یافته و در شرح آن آمده است:
سگ های جنگی که از آسمان فرود می آیند. پهپادهای سنگین Red Wing Forward، این سگ های رباتیک جنگی را تحویل می دهند که می توانند مستقیماً در پشت دشمن مستقر شوند تا حمله غافلگیرانه ای را انجام دهند یا می توانند روی سقف ساختمان های تحت اختیار دشمن قرار گیرند.
این پیام نشان میدهد که این همگام سازی سگ های رباتیک با پهپادها جهت استفاده در عملیات های نظامی و انتظامی در مناطق شهری توسعه داده شده است. نظارت و نفوذ بر این مناطق بسیار دشوار است، برای اینکه از ساختمان های بلند و سازه های پیچیده تشکیل شده اند.
هم اکنون بیان دقیق مشخصات این فناوری پیشرفته دشوار است، برای اینکه جزییات فنی این سگ رباتیک و پهپاد موجود در این ویدیو فاش نشده است و این موضوع، تأیید نحوه دقیق استفاده از این سیستم ها را نا ممکن می کند.
بدین سبب فعلا نام واقعی این پهپاد یک راز باقی مانده است، بااینکه شبیه یکی از انبوه پهپادهایی است که چین تولید می کند.
چیزی که واضح است این است که سلاح این سگ رباتیک شبیه به مسلسل سبک چینی QBB-۹۷ است که یک مزیت کلیدی نسبت به باقی سلاح ها دارد و آن، ظرفیت ایجاد شلیک های مداوم بصورت خودکار است.
در حقیقت، مسلسل QBB-۹۷ می تواند تا ۶۵۰ گلوله در هر دقیقه شلیک کند، اما چیزی که در ویدیو ذکر نشده و توضیح داده نشده این است که چطور میتوان آنرا از پشت یک سگ رباتیک مدیریت کرد و این که آیا فقط در حالت استقرار روی زمین قابلیت شلیک دارد یا می تواند درحال پرواز با پهپاد نیز شلیک کند.
موضوع دیگری که هنوز مشخص نیست این است که هر سگ رباتیک مسلح در یک نبرد واقعی چگونه عمل می کند. آنها می توانند نیروی کمکی بسیار مفیدی در سناریوهای جنگی باشند، به ویژه اگر بتوان آنها را با پهپاد به قلب عملیات ها منتقل کرد.
استقرار سگ های رباتیک با پهپاد به این معنا است که نیروهای ارتش می توانند آنها را در موقعیت نبرد مورد استفاده قرار دهند و بطور موثر و بدون به خطر انداختن جان افراد، عملیات را پیش ببرند. حالا باید منتظر ماند و دید این سگ های رباتیک به سربازهای آینده تبدیل می شوند و آینده نبردهای نظامی را شکل می دهند یا نه.منبع:

1401/07/16
21:31:59
5.0 / 5
377
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد