هوش مصنوعی متا که متن را به ویدئو تبدیل می کند!

هوش مصنوعی متا که متن را به ویدئو تبدیل می کند!

به گزارش گروه هوش مصنوعی، سیستم هوش مصنوعی شرکت ˮمتاˮ می تواند با استفاده از پیام های متنی، ویدئو بسازد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، شرکت "متا"(Meta)، نوع جدیدی از هوش مصنوعی تولیدکننده هنر را معرفی کرده است که می تواند از پیام های متنی، ویدئو بسازد و نتایجی سورئال و چشم گیر را عرضه نماید.
این سیستم هوش مصنوعی به نام "Make-A-Video"، از تصاویر موجود همراه با شرح آنها برای آشنایی با جهان و نحوه توصیف تصاویر استفاده می نماید و ویدیوهای بدون برچسب را برای تعیین چگونگی حرکت جهان به کار می برد. ویدیوهای به دست آمده، نتایجی از سوررئال و ترسناک گرفته تا قانع کننده را در بر می گیرند.
این شرکت متعلق به "مارک زاکربرگ"(Mark Zuckerberg) اعلام نکرده است که این سیستم چه زمانی در دسترس عموم قرار می گیرد و محدودیت هایی وجود خواهد داشت یا خیر اما یک فرم ثبت نام وجود دارد که افراد در صورت تمایل می توانند با تکمیل کردن آن، Make-A-Video را در آینده آزمایش نمایند.
پیشرفت در استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد ویدئوهای درخواستی، انواع معضلات اخلاقی را بوجود می آورد. همچنین، احتمال دروغگویی و عرضه اطلاعات نادرست هم وجود دارد.
متا تصریح کرد که همه محتوای تولیدشده توسط این سیستم جدید، حاوی یک واترمارک است که به بینندگان کمک می نماید تا مطمئن شوند که ویدئو با هوش مصنوعی ساخته شده و ویدئوی ضبط شده نیست.
این غول فناوری اظهار داشت: هدف ما اینست که در نهایت این فناوری را در دسترس عموم قرار دهیم اما هم اکنون به تحلیل و بررسی و آزمایش Make-A-Video ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل نماییم که هر مرحله از انتشار، ایمن و هدفمند است.
یکی از کلیپ های ویدئویی نشان داده است که یک سفینه فضایی نسبتاً واقعی درحال فرود آمدن روی مریخ است. ویدیوی دیگری که کمی سورئال تر به نظر می آید، یک اسب تک شاخ آبی را نشان داده است که بر فراز یک سرزمین خیالی پرواز می کند.منبع:

1401/07/10
11:08:29
5.0 / 5
317
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد