درمان سرطان پروستات با داروی کلسترول

درمان سرطان پروستات با داروی کلسترول

گروه هوش مصنوعی: نتایج مطالعه جدید پژوهشگران مرکز سرطان بیتسون غرب اسکاتلند نشان می دهد، داروی کلسترول می تواند برای مساعدت با درمان سرطان پروستات استفاده گردد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از اسکای، پژوهشگران دریافتند داروهایی که برای درمان کلسترول خون استفاده می شود، می تواند برای درمان سرطان پروستات افرادی که دیگر به درمان هورمونی پاسخ نمی دهند، استفاده گردد. نتایج این پژوهش نشان داد، وقتی استاتین ها در کنار درمانی که موجب کاهش سطح هورمون می شود، تجویز می شوند، روند رشد تومور را کند می کنند.

در این پژوهش، دانشمندان مرکز سرطان بیتسون غرب اسکاتلند (Beatson West of Scotland Cancer Centre) در گلاسکو ۱۲ شرکت کننده را در یک کارآزمایی بالینی مورد بررسی قرار دادند.

نتایج نشان داد که وقتی استاتین ها در کنار درمانی که موجب کاهش سطح هورمون می شود و به عنوان درمان محرومیت از آندروژن شناخته می شود، تجویز می شوند، روند رشد تومور را کند می کنند. بااینکه پیش از تصمیم گیری در مورد اثربخشی بالینی به آزمایش بسیار بزرگ تری نیاز است.

پروفسور "هینگ لئونگ" (Hing Leung) رهبر این تحقیق از موسسه تحقیقات سرطان بریتانیا در گلاسکو، اظهار داشت: پژوهش ما نخستین مطالعه در نوع خود است که اثر قابل تشخیص استاتین ها را بر رشد سرطان پروستات در بیماران نشان میدهد. اگر آزمایش های بعدی و بزرگتر، موفقیت آمیز باشد، می توان از داروهای تاییدشده برای ارائه سریع درمان به بیماران بهره برد.

وی اضافه کرد: ما باید استاتین ها را در گروه بزرگتری از بیماران در مدت زمان طولانی تری آزمایش نماییم تا بطور کامل مزایا و خطرات آنرا برای بیماران درک نماییم. اما این داده ها به ما امیدواری می دهد که بتوانیم در آینده درمان های آسان تری برای سرطان پروستات داشته باشیم.1401/07/07
12:16:53
5.0 / 5
339
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد