تسکین عوارض یائسگی با فناوری لباس فضانوردان

تسکین عوارض یائسگی با فناوری لباس فضانوردان

گروه هوش مصنوعی: فناوری لباس های فضایی ناسا ممکنست به تسکین عوارض یائسگی در زنان کمک نماید.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ناسا می گوید که تحقیقات الهام گرفته از فضا ممکنست به تنظیم "گرگرفتگی" ناشی از یائسگی کمک نماید.
موادی که در ابتدا برای دستکش لباس های فضایی در دوران شاتل های فضایی مورد استفاده قرار می گرفتند، حالا قسمتی از خط تولید پارچه ای هستند که به افراد کمک می نماید تا با ناراحتی های فیزیکی بعد از اختتام قاعدگی کنار بیایند.
هیچ درمان بیولوژیکی برای یائسگی وجود ندارد، اما بنظر می رسد فناوری می تواند با خود راحتی به همراه بیاورد. فناوری "اوت لست" (Outlast) در دهه ۱۹۸۰ در مرکز فضایی جانسون ناسا با هدف کمک به تنظیم دمای بدن فضانوردان شاتل های فضایی بوجود آمد. فضانوردان در هنگام پیاده روی های فضایی در محیط های روشن و تاریک جابه جا می شوند. دما در زیر نور خورشید می تواند به ۱۲۰ درجه سانتی گراد و در سایه به منفی ۱۶۰ درجه سانتی گراد برسد.
لوئیز نیکلسون (Louise Nicholson)، مؤسس شرکت "Fifty-One Apparel" مستقر در لندن که پوشاک یائسگی را به بازار عرضه می کند، در بیانیه ناسا اظهار داشت: فناوری منحصر به فرد الهام گرفته از پوشش های فضانوردان در پیاده روی های فضایی حالا برای مدیریت عوارض یائسگی مورد استفاده قرار گرفته است. نیکلسون درباره ی کار خود پیش از تأسیس این شرکت در سال ۲۰۱۷ اظهار داشت: من تحقیقات اولیه ای انجام دادم تا بفهمم چه مواردی برای تسکین این عوارض در بازار وجود دارد و مطلقاً چیزی وجود نداشت.
بگفته ناسا، پارچه های این شرکت به افراد اجازه می دهند تا دمای بدنشان را در محیط های مختلف که گرما و سرما در آنها متغیر است، بطور ثابت حفظ کنند.
ناسا می گوید که از فناوری اوت لست در محصولات دیگر همچون لباس رانندگان اتومبیل های مسابقه نیز استفاده شده است.
منبع:

1401/06/26
10:36:31
5.0 / 5
351
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد