حاوی كهكشان های جالب اولیه؛

بزرگترین تصویر تلسکوپ جیمز وب منتشر گردید

بزرگترین تصویر تلسکوپ جیمز وب منتشر گردید

به گزارش گروه هوش مصنوعی، محققان با کنارهم قراردادن ۶۹۰ عکس، بزرگترین تصویر ثبت شده توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب را منتشر نمودند که تعداد بیشماری کهکشان در آن وجود دارد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ناسا، تعدادی از پژوهشگران با استفاده از داده های تلسکوپ فضایی جیمز وب، بزرگترین تصویر ثبت شده با این ابزار را ساخته اند. تصویر مذکور در واقع موزاییکی از ۶۹۰ عکس جداگانه است که با ابزار «NIRCam» تلسکوپ ثبت شده و محدوده ای از آسمان را در بر می گیرد که ۸ بار بزرگتر از عکسی است که در ۱۲ جولای منتشر گردید.
در عکس مذکور انبوهی از کهکشان های جالب اولیه دیده می شود که خیلی از آنها تابحال رصد نشده بوده اند. علاوه بر آن محققان یکی از دوردست ترین کهکشان های رصد شده را هم عکاسی کرده اند.
محققان مرکز CEERS اعلام نمودند این تصویر موزائیکی از مناطقی در نزدیکی صورت فلکی «بنات النعش»(Big Dipper)ثبت شده است. این عکس ها بعنوان بخشی از اولین مشاهدات تیم CEERS ثبت شده اند. هدف این تیم نشان دادن امکان استفاده از تلسکوپ فضایی جیمز وب برای تحقیقات برون کهکشانی، حتی در زمانی است که ابزار مشغول انجام مشاهدات دیگر است.
ربکا لارسون یکی از فیزیک اخترشناسان این تیم در توئیتر می نویسد: تحقیقات ما حتی به نیمه راه نرسیده اما داده هایمان به اکتشافات جدید و غیر منتظره ای منجر گردیده است. به قول لارسون تعداد دقیق کهکشان های ثبت شده بسیار اعجاب انگیز است.

1401/06/04
11:08:18
5.0 / 5
412
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد