۶۰ ژن جدید در رابطه با اوتیسم کشف شد

۶۰ ژن جدید در رابطه با اوتیسم کشف شد

گروه هوش مصنوعی: دانشمند 60 ژن جدید اوتیسم کشف کرده اند که ممکنست سرنخ های مهمی در مورد علت بروز این اختلال عرضه کنند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، اختلال طیف اوتیسم(ASD) یک اختلال عصبی-رشدی است که با مشکل در تعاملات اجتماعی همراه بوده و موجب بروز رفتارهای تکراری در فرد می شود. چندین ژن در رابطه با اوتیسم قبل از این مشخص شده اند که در مجموع، ۲۰٪ از کل موارد مبتلاشدن به اوتیسم را می سازند. بیشتر افرادی که این ژن ها را دارند اشکال شدیدی از اختلال اوتیسم و سایر بیماریهای عصبی مانند صرع و ناتوانی های ذهنی را نشان می دهند.
پژوهشگران دانشگاه کلمبیا از داده های مربوط به بالای ۴۳ هزار فرد مبتلا به اوتیسم برای یافتن ژن های پنهان اوتیسم استفاده کردند که می تواند بیشتر موارد مبتلاشدن را توضیح دهد.
آنها ۶۰ ژن در رابطه با اوتیسم را کشف کردند که ممکنست سرنخ های مهمی از علل مبتلاشدن به اوتیسم در سراسر طیف کامل این اختلال عرضه کنند. پنج ژن نسبت به ژن های کشف شده قبلی تأثیر متوسط تری بر مشخصه های اوتیسم همچون شناخت داشتند.
این پنج ژن همین طور توضیح می دهند که چرا اوتیسم اغلب در خانواده ها ادامه پیدا می کند. بعلاوه، این ژن ها اغلب از والدین شرکت کننده ها به ارث رسیده اند.
وندی چانگ(Wendy Chung)، رییس ژنتیک بالینی در گروه اطفال در کالج پزشکان و جراحان واگلوس دانشگاه کلمبیا، می گوید: بطور کلی، ژن هایی که ما پیدا کردیم ممکنست نسبت به ژن هایی که پیش این کشف شده اند، متفاوت باشد. این ژن ها دسته ای متفاوت از ژن ها را نمایش می دهند که بطور مستقیم تر با علایم اصلی اختلال اوتیسم ارتباط دارند.
ما باید مطالعات دقیق تری انجام دهیم که شامل بررسی افراد بیشتری که این ژن ها را دارند، برای درک این که چگونه هر ژن در خاصیت های اوتیسم نقش دارد، می شود. ما باور داریم که این ژن ها به ما کمک می کنند تا زمینه های بیولوژیکی که منجر به ایجاد بیشتر موارد اوتیسم می شوند را کشف نماییم.
منبع:

1401/06/01
09:00:30
5.0 / 5
401
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد