معرفی یكی از معروف‎ ترین نهادهای پژوهشی حوزه تحقیقات آب در دنیا؛

کشور پرچمدار کنترل سیل در جهان را بشناسید

کشور پرچمدار کنترل سیل در جهان را بشناسید

گروه هوش مصنوعی: کشور هلند بواسطه تجربه های ارزشمندی که از وقوع سیل های مختلف در این کشور به دست آورده و اقداماتی که در حوزه مدیریت سیل انجام داد، امروز به پرچمدار کنترل سیل در جهان تبدیل گشته و تلاش می کند آخرین فناوری ها و دستاوردها در زمینه مدیریت آب را بوسیله مؤسسه تحقیقات آب آی اچ ای دلفت (IHE Delft) در اختیار دانشمندان و پژوهشگران سراسر جهان قرار دهد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، در ادامه بررسی بالاترین مراکز و مؤسسه های آموزشی و پژوهشی جهان و پس از آشنایی با "جامعه فرانهوفر" و "جامعه ماکس پلانک" آلمان، این دفعه به کشور هلند سفر می نماییم تا با مؤسسه "آی. اچ. ای دلفت" (IHE Delft) به عنوان بزرگترین مرکز بین المللی تحصیلات تکمیلی در زمینه آب آشنا شویم.

نگاهی به یک هزار سال سیل در هلند

اگر نگاهی به لیست ثبت شده سیل های هلند بیاندازیم، نخستین مورد مربوط به سیل سال ۸۳۸ میلادی در بخش بزرگی از شمال غرب هلند که امروزه فریسلاند (Friesland) است که در اثر طوفانی سهمگین به وقوع پیوست و با شکسته شدن آب بندها (دایک ها) نزدیک به ۲۵۰۰ کشته و بخش زیادی از این منطقه تخریب شد. سالهای ۱۰۱۴، ۱۰۴۲، ۱۱۶۳، ۱۱۷۰ و ۱۱۹۶ میلادی نیز این کشور شاهد وقوع سیل های مختلفی بود.

یکی دیگر از سیل های مهیب در هلند مربوط به سال ۱۲۱۲ میلادی است که بر طبق برخی اسناد، ۶۰ هزار نفر را به کام مرگ کشاند. سیل سال ۱۲۱۹ در غرب فریسلاند و گرونینگن (خرونینگن)، عواقب سنگینی به همراه داشت و ۳۶ هزار نفر نیز در اثر این سیل، جان خودرا از دست دادند. طی قرن های بعد نیز هلند شاهد وقوع سیل های سهمگینی بود که قربانیان زیادی بجای گذاشت.
تصویر نقاشی از وقوع سیل در آمستردام

1401/05/31
13:08:42
5.0 / 5
430
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد