حاوی كهكشان های جالب اولیه؛

بزرگترین تصویر تلسکوپ جیمز وب

بزرگترین تصویر تلسکوپ جیمز وب

گروه هوش مصنوعی: پژوهشگران با کنارهم قراردادن 690 عکس، بزرگترین تصویر ثبت شده توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب را منتشر نمودند که تعداد بیشماری کهکشان در آن وجود دارد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ناسا، تعدادی از پژوهشگران با استفاده از داده های تلسکوپ فضایی جیمز وب، بزرگترین تصویر ثبت شده با این ابزار را ساخته اند. تصویر مذکور در حقیقت موزاییکی از ۶۹۰ عکس جداگانه است که با ابزار «NIRCam» تلسکوپ ثبت شده و محدوده ای از آسمان را در بر می گیرد که ۸ بار بزرگتر از عکسی است که در ۱۲ جولای منتشر گردید.
در عکس مذکور انبوهی از کهکشان های جالب اولیه دیده می شود که خیلی از آنها تا حالا رصد نشده بوده اند. علاوه بر آن پژوهشگران یکی از دوردست ترین کهکشان های رصد شده را نیز عکاسی کرده اند.
پژوهشگران مرکز CEERS اعلام نمودند این تصویر موزائیکی از مناطقی در نزدیکی صورت فلکی «بنات النعش»(Big Dipper)ثبت شده است. این عکس ها به عنوان قسمتی از اولین مشاهدات تیم CEERS ثبت شده اند. هدف این تیم نشان دادن امکان استفاده از تلسکوپ فضایی جیمز وب برای تحقیقات برون کهکشانی، حتی در زمانی است که ابزار مشغول انجام مشاهدات دیگر است.
ربکا لارسون یکی از فیزیک اخترشناسان این تیم در توئیتر می نویسد: تحقیقات ما حتی به نیمه راه نرسیده اما داده هایمان به اکتشافات جدید و غیر منتظره ای منجر گردیده است. بگفته لارسون تعداد دقیق کهکشان های ثبت شده بسیار اعجاب انگیز است.


منبع:

1401/05/30
22:56:19
5.0 / 5
459
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد