در دانشگاه امیركبیر؛

نقشه راه دستیابی به جایگاه اول بار هوایی منطقه بررسی گردید

نقشه راه دستیابی به جایگاه اول بار هوایی منطقه بررسی گردید

گروه هوش مصنوعی: طرح نقشه راه دستیابی به جایگاه اول بار هوایی منطقه که توسط پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارائه شده است، در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر بررسی گردید.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، نقشه راه دستیابی به جایگاه اول بار هوایی منطقه با حضور برخی فعالان حوزه حمل و نقل بار هوایی کشور در برج فناوری ابن سینا دانشگاه صنعتی امیرکبیر بررسی گردید.
در این جلسه نتایج و دستاوردهای طرح پژوهشی جایگاه یابی فرودگاه امام خمینی (ره) در زمینه حمل و نقل بار هوایی و ارائه نقشه راه برای دستیابی به موقعیت قطب اول منطقه تشریح شد.
طرح تحقیقاتی جایگاه یابی فرودگاه امام خمینی (ره) در زمینه حمل و نقل بار هوایی و ارائه نقشه راه برای دستیابی به موقعیت قطب اول منطقه توسط تیمی متشکل از پژوهشگران دانشکده مهندسی صنایع و دانشکده مهندسی هوافضا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تدوین شده است.
اکبر پورشیرازی استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مجری طرح جایگاه یابی فرودگاه امام خمینی (ره) در زمینه حمل و نقل بار هوایی و ارائه نقشه راه برای دستیابی به موقعیت قطب اول منطقه اظهار داشت: نقشه راه دستیابی به موقعیت قطب اول منطقه در حمل بار هوایی با بهره گیری از ابزارهای مدیریت راهبردی نظیر برنامه ریزی راهبردی سلسله مراتبی و منظر برازنده طراحی شده است.
وی گفت: بمنظور طراحی این نقشه راه ابتدا مطالعه ای از وضعیت موجود حمل و نقل بار هوایی در شهر فرودگاهی امام خمینی صورت گرفت.
مجری طرح جایگاه یابی فرودگاه امام خمینی (ره) در زمینه حمل و نقل بار هوایی و ارائه نقشه راه برای دستیابی به موقعیت قطب اول منطقه گفت: همین طور با انجام مطالعات تطبیقی، ضمن تعیین موقعیت فرودگاه های برجسته منطقه در حمل بار هوایی منطقه، جایگاه فرودگاه بین المللی امام خمینی مشخص شد و برای ارتقای جایگاه منطقه های آن، هدف گذاری در افق های ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سال آینده صورت گرفت.
وی عنوان کرد: در این نشست جزئیات نقشه اقدامات برای رسیدن به افق ۱۴۱۰ طی دو برنامه میان مدت در قالب پنج سبد کاری مشخص شد. سبدهای معرفی شده که هر یک حاوی برنامه ها و اقدامات مشخص شامل سبد بازاریابی و ترانزیت، سبد سرمایه گذاری، سبد زیرساخت فرودگاهی، سبد زیرساخت شهر فرودگاهی و سبد حکمرانی و قانون گذاری هستند.
در این جلسه ضمن استماع نظرات کارشناسان، فعالان بخش خصوصی در زمینه حمل و نقل بار هوایی، نسبت به نتایج این طرح ابراز امیدواری کردند و رفع موانع توسعه حمل و نقل بار هوایی در شهر فرودگاهی را در کنار ایجاد آمادگی مطالعاتی و شناسایی جایگاه فعلی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برای توسعه بار هوایی ضروری دانستند.


منبع:

1401/05/14
13:40:59
5.0 / 5
565
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد