ناسا منتشر كرد؛

نخستین تصویر رنگی تلسکوپ فضایی جیمز وب

نخستین تصویر رنگی تلسکوپ فضایی جیمز وب

گروه هوش مصنوعی: نخستین تصویر رنگی تلسکوپ فضایی جیمز وب شامل هزاران کهکشان منتشر گردید.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، ناسا نخستین تصویر رنگی گرفته شده توسط تلسکوپ فضایی «جیمز وب» را منتشر نمود.

این واضح ترین نمای مادون قرمز و عمیق ترین تصویر از کیهان تا به امروز است. این تصویر هزاران کهکشان را در یک قاب نشان میدهد.

ناسا نوشت این تنها یک تکه از جهان پهناور است که نسبتاً به اندازه یک دانه شن بر روی زمین است. تصویر گرفته شده بر طبق ۱۲.۵ ساعت از مشاهدات یکی از ۴ ابزار تلسکوپ فضایی تولید شده است. در حقیقت عکس مذکور به وسیله ابزار NIRCam تلسکوپ ثبت شده است.

تصویری که انتشار یافته است به خوشه کهکشان SMACS۰۷۲۳ متعلق می باشد. به نوشته ناسا هزاران کهکشان همچون نورانی ترین اجسام آسمانی برای اولین بار در نور مادون سرخ رصد شده و الان در چشم انداز تلسکوپ جیمز وب قرار دارند. این کهکشان تنها بخش کوچکی از آسمان را تشکیل می دهد. کهکشان مذکور در فاصله ۴.۶ میلیارد سال نوری زمین قرار دارد. به نوشته وب سایت ناسا جرم ترکیبی این خوشه کهکشانی مانند یک لنز گرانشی عمل می کند و کهکشان های بسیار دورتر را در پشت خود بزرگ می کند. ابزار NIRCam تلسکوپ جیمز وب این کهکشان های دوردست را به دقت بررسی می کند. این کهکشان ها ساختارهای ریز و کم نوری دارند که تا قبل از این هرگزمشاهده نشده اند. خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


منبع:

1401/04/21
22:33:47
5.0 / 5
429
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد