شناسایی نوسان هسته مرکزی زمین برای نخستین بار

شناسایی نوسان هسته مرکزی زمین برای نخستین بار

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی شواهدی عرضه کرده اند که نشان داده است هسته داخلی زمین در زمان گردش درحال نوسان است.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از اینترستینگ اینجینرینگ، این یافته با مدلهای پذیرفته شده قبلی که بر مبنای آن تصور می شد هسته زمین به صورت پیوسته با سرعتی سریع تر از سطح این سیاره می چرخد در تضاد است.
این کشف جدید همینطور امکان دارد به توضیح تغییرات اندک مقدار طول روز کمک نماید که در چندین دهه گذشته ثابت شده به صورت مداوم در نوسان است.
جان ای. ویدال، یکی از نویسندگان این تحقیق اظهار داشت: «با استفاده از این یافته ها می توانیم تغییرات سطح زمین را در مقایسه با هسته داخلی آن دریابیم. با این وجود، آخرین مشاهدات ما نشان داده است که هسته داخلی زمین از سال ۷۱-۱۹۶۹ کمی کندتر می چرخد و سپس از سال ۷۴-۱۹۷۱ به سمت دیگری حرکت کرده است. همینطور متوجه شدیم که طول روز همانطور که پیشبینی می شد افزایش و سپس کاهش پیدا کرد.
محققان از داده های آرایه لرزه ای با دیافراگم بزرگ معروف به LASA، مستقر در یکی از تأسیسات نیروی هوایی ایالات متحده در مونتانا استفاده کردند تا نشان دهند هسته داخلی زمین کندتر از آنچه قبلاً پیشبینی شده بود و تقریباً به میزان ۰.۱ درجه در سال می چرخد.


منبع:

1401/03/27
13:41:42
5.0 / 5
472
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد