محققان اعلام كردند؛

رکوردشکنی جدید در حوزه آلودگی محیط زیست

رکوردشکنی جدید در حوزه آلودگی محیط زیست

دانشمندان بالاترین سطح دی اکسید کربن را که تا حالا در جو ثبت شده گزارش کرده اند که 50 درصد بیشتر از عصر پیش از صنعتی شدن است.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، رکوردشکنی در حوزه آلودگی محیط زیست و تشدید انتشار گازهای گلخانه ای کماکان ادامه دارد و جهان به نقطه عطف جدیدی رسیده که ۵۰ درصد بالاتر از سطوح قبل از صنعتی شدن زمین است. این میزان تمرکز دی اکسید کربن در جو کره زمین در بیش از ۴ میلیون سال قبل سابقه نداشته است.
اندازه گیری های انجام شده توسط رصدخانه مائونا لوئا در هاوایی نشان داده که دی اکسید کربن موجود در جو زمین در ماه می با ۴۲۰.۹۹ بخش در میلیون (ppm) به اوج خود رسیده است. یک تیم مستقل از دانشمندان مؤسسه اسکریپس هم موفق به ثبت میانگین ماهانه ۴۲۰.۷۸ بخش در میلیون شده اند.
بخش در یکای سنجش در علوم مهندسی، فیزیک و شیمی یک یکا برای سنجش غلظت مواد با غلظت خیلی کم است. بخش در میلیون (ppm)، بخش در میلیارد(ppb) و بخش در تریلیون (ppt) نمونه هایی از این نوع یکا غلظت است که بصورت نسبت مولی یا جرمی ماده مورد نظر در محلول سنجیده می شود.
این بالاترین غلظت دی اکسید کربن است که تابحال در تاریخ بشر ثبت شده است و اگر این ادعا آشنا به نظر می آید، بدین سبب است که بشریت بطور مداوم این رکورد را در چند سال قبل شکسته است. در ماه مه ۲۰۲۱ رکورد ۴۱۹.۱۳ پی پی ام ثبت گردید که از ۴۱۶.۲۱ پی پی ام در می ۲۰۲۰ و ۴۱۵.۲۶ پی پی ام در می ۲۰۱۹ بیشتر بوده است.

1401/03/23
10:03:12
5.0 / 5
501
تگها: صنعت , مهندس
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد