کمک هوش مصنوعی در خواندن آزمایشات پوستی

کمک هوش مصنوعی در خواندن آزمایشات پوستی

به گزارش گروه هوش مصنوعی تعدادی از پژوهشگران لهستانی موفق به توسعه سیستمی شده اند که به واسطه آن انجام آزمایشات حساسیت پوستی به صورت بهتری صورت خواهد گرفت و نتایج به دست آمده هم قابل اعتمادتر خواهند بود.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از آی او، طی سالهای اخیر دانشمندان از هوش مصنوعی در طیف گسترده ای از موارد استفاده می نمایند یکی از آن موارد استفاده از هوش مصنوعی برای خواندن آزمایشات پوستی است. به تازگی محققان لهستانی از توسعه پلتفرمی اطلاع داده اند که با وجود آن، افرادیکه از آلرژی رنج می برند، می توانند نفس راحتی بکشند چونکه محققان دانشگاه صنعتی ورشو یک چاره تشخیصی به نام " SkinLogic" توسعه داده اند که به واسطه آن انجام آزمایشات آلرژی پوستی بهتر و نتایج هم قابل اعتمادتر خواهد بود.
تعداد زیادی از کسانی که آلرژی دارند یا مشکوک به آلرژی هستند این الگو را به خوبی می دانند که هنگامیکه برای آزمایش آلرژی به پزشک رجوع می کنند در ابتدا متخصص با چاقوهای مخصوص بخش هایی از ساعد که روی آن قطره های آلرژن زده شده است را سوراخ می کند و سپس فرد برای گرفتن نتیجه بیست دقیقه منتظر میماند و در نهایت آن بخش ها با خط کش اندازه گیری می شوند. محققان دانشگاه صنعتی ورشو همراه با پروفسور جک استپنین (Jacek Stępnień) از موسسه پزشکی نظامی لهستان چاره ای عرضه کرده اند که مقرر است به بهبود این الگو کمک نماید.
SkinLogic یک سیستم پردازش داده است. این سیستم بر مبنای دستگاهی متشکل از یک سه پایه و دو دوربین برای فیلم برداری و تصویربرداری حرارتی بوجود آمده است. دست بیمار در سه پایه بی حرکت قرار می گیرد. این دستگاه در همان لحظه در امواج نور مرئی و مادون قرمز تصاویری را ثبت می کند و تغییرات پوستی آن نواحی از پوست که آلرژن ها روی آن قرار گرفته اند را اندازه گیری می کند.
بعد از دریافت اطلاعات به صورت دیجیتال، نوبت به استفاده از الگوریتم بوجود آمده در دانشگاه صنعتی ورشو می رسد. اندازه گیری یک واکنش آلرژیک بر مبنای یک روش استاندارد، به صورت دستی انجام می شود و کاملا دقیق نیست. در مورد SkinLogic، این سیستم اندازه گیری را با استفاده از تصاویر دوربین ها انجام می دهد. این سیستم نه تنها اندازه واکنش، بلکه پارامترهای دیگر مانند شکل یا واکنش های غیر معمول را هم بررسی می کند. در این مرحله، تصویر به دست آمده با استفاده از امواج مادون قرمز دور بسیار مفید خواهد بود.1401/02/27
11:29:45
5.0 / 5
595
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد