درخشش یک عروس دریایی در آسمان آمریکا

درخشش یک عروس دریایی در آسمان آمریکا

به گزارش گروه هوش مصنوعی گذر یک موشک فالکون ۹ از آسمان شمایل یک ˮعروس دریاییˮ را به وجود آورد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از لایوساینس، در ساعات اولیه بامداد روز پنجشنبه(۵ مه)، دوربینی در ویکراس(Waycross)، جورجیا شاهد حرکت جسمی مرموز در آسمان بود. طبق توییت "کریس کامبز"(Chris Combs)، استاد آیرودینامیک و مهندسی در دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو، این جسم سریع، درخشان و کمی شبیه به یک "عروس دریایی" بود.
البته "کامبز" تصریح کرد که این عروس دریایی فضایی، یک بشقاب پرنده نبوده بلکه موشک فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس بوده که از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به فضا پرتاب شده است. ده ها موشک سالانه از روی سکوی پرتاب به فضا می روند اما تعداد کمی از آنها را میتوان با یک بی مهره دریایی اشتباه گرفت. علت رخ دادن چنین پدیده ای چه بود؟ به نقل از "کامبز"، این اتفاق تلفیقی از فیزیک و زمان بندی عالی بوده است.
او نوشت: بدن بلند و پف دار این عروس دریایی، گازهایی است که از نازل موتور موشک فالکون ۹ خارج می شود. علت این که این گازها چنین ظاهری پیاده کرده اند تفاوت فشار داخل و خارج نازل است. در این مورد، گازهای خروجی از نازل فشار بیشتری از هوای محیط اطراف دارند. گاز موشک برای تطابق با فشار هوای جو بمحض خروج از نازل گرفتار افت فشار می شود. این مورد ظاهر آنرا توضیح می دهد اما درخشش آن به چه علت است؟
درخشش آن به زمان بندی پرتاب موشک برمی گردد. از آنجائیکه این موشک در ساعات اولیه صبح پیش از سپیده دم پنجشنبه به فضا پرتاب شده است، نور خورشید که درحال بالا آمدن از افق بوده بر گازهای خارج شده از موشک تابیده و آنرا درخشان کرده است.


البته اگر می خواهید یک عروس دریایی فضایی واقعی ببینید باید کمی دورتر و عمیق تر به فضا نگاه کنید. در فاصله ی ۳۰۰ میلیون سال نوری از زمین خوشه کهکشانی "Abell ۲۸۷۷" قرار دارد. زمانی که ستاره شناسان اخیرا با یک تلسکوپ رادیویی به آن نگاه کردند شاهد هاله ای شبیه به یک عروس دریایی بودند که در اعماق فضا شنا می کند. این خوشه کهکشانی در نتیجه ی انفجاری بزرگ به وجود آمده است.


1401/02/18
21:22:08
5.0 / 5
843
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد