تولید میکروب مصنوعی برای کشف رازهای جهان

تولید میکروب مصنوعی برای کشف رازهای جهان

به گزارش گروه هوش مصنوعی دانشمندان میکروب مصنوعی جدیدی را با ترکیب دو موجود بسیار متفاوت بوجود آورده اند تا رازهای تکامل را کشف کنند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، محققان با ایجاد تلفیقی از یک مخمر و یک باکتری شواهدی را برای اثبات یک فرضیه طولانی مدت در مورد چگونگی تکامل و شکل گیری زندگی پیشرفته به دست آورده اند.
در درون سلول های پیچیده، اندام های کوچک و مجزایی به نام اندامک وجود دارد که بعضی از آنها دارای ژنوم مجزایی نسبت به ارگانیسم های بزرگ تر هستند. این ژنوم شامل میتوکندری در حیوانات و کلروپلاست در گیاهان است که هر دو برای ارگانیسم ها انرژی تولید می کنند. یک نظریه پیشرو نشان داده است که این اندامک ها در ابتدا میکروارگانیسم های جداگانه ای بودند که در نهایت وارد یک رابطه همزیستی شدند و این امر راه را برای تکامل حیات پیچیده هموار کرد.
اکنون یک مطالعه جدید به بازسازی این فرایند که به نام اندوسیمبیوز شناخته می شود، ختم شده است. محققان دانشگاه ایلینویز هیبریدهای مصنوعی را از راه ترکیب یک مخمر و یک باکتری طراحی و مهندسی کردند تا در نهایت یک محصول تازه فتوسنتزی شکل بگیرد.
ترکیب به دست آمده مانند باکتری ها قادر به فتوسنتز برای تولید انرژی بوده و مانند مخمر از راه جوانه زدن بازتولید می شود. این موجودات برای حداقل ۱۵ تا ۲۰ نسل قادر به تکثیر بوده و تیم تحقیقاتی می گوید که این دستاورد این فرضیه را تأیید می کند که زندگی پیچیده منتهی به خلقت از راه همزیستی درونی شروع شده است.
این نخستین میکروب هیبرید مهندسی شده نیست که همزیستی درونی را در عمل نشان داده است. در جریان مطالعه ای در سال ۲۰۱۸ یک مخمر و باکتری E. coli به روشی مشابه ترکیب شدند.


منبع:

1401/02/18
14:46:35
5.0 / 5
761
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد