ثبت ركورد استثنایی؛

فردی در ۲۰ روز دو بار کرونا گرفت

فردی در ۲۰ روز دو بار کرونا گرفت

به گزارش گروه هوش مصنوعی محققان اسپانیایی برای نخستین بار کارمندی جوان را در بخش مراقبت های بهداشتی شناسایی کرده اند که به فاصله ۲۰ روز دو بار به گونه های مختلف کرونا مبتلا شده است.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، توالی یابی ژنومی نشان داد که نخستین عفونت از نوع دلتا و دومین عفونت از نوع اومیکرون بوده که این کوتاه ترین فاصله ثبت شده رسمی بین ابتلاء به دو گونه ویروس کرونا به حساب می آید.
مشروح نتایج این مطالعه موردی در کنگره اروپایی میکروبیولوژی بالینی و بیماری های عفونی آینده در پرتغال عرضه می شود و به جزئیات ابتلای یک کارمند زن ۳۱ ساله به کرونا می پردازد که ۱۲ روز پیش از نخستین عفونت، سومین دوز واکسن کووید -۱۹ خویش را تزریق کرده بود.
اولین عفونت از راه آزمایش معمول کووید در بیمارستان در ماه دسامبر شناسایی شد. بیمار هیچ علامتی نشان نداد و توالی ژنومی تأیید کرد که عفونت از نوع دلتا بوده است.
پس از یک دوره قرنطینه ۱۰ روزه، زن به سر کار بازگشت و با علایم خفیف کرونا یعنی سرفه و تب در ۱۰ ژانویه ۲۰۲۲ مواجه گردید. آزمایش دیگری باردیگر نتایج مثبت را نشان داد و توالی ژنومی این دفعه نشان داد که عفونت از نوع اومیکرون است. محققان می گویند این امر نشان دهنده توانایی بالای سویه اومیکرون برای مقابله با سیستم ایمنی بدن انسان است.


منبع:

1401/02/07
01:01:57
5.0 / 5
861
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد