دبیركل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری:

طرح های کلان ملی با اهداف جدید بازبینی و احیا می شوند

طرح های کلان ملی با اهداف جدید بازبینی و احیا می شوند

به گزارش گروه هوش مصنوعی دبیر کل شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: جلسه شورای عتف مقرر است با حضور رئیس جمهور در اردیبهشت ماه برگزار گردد.پیمان صالحی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت طرح های کلان ملی گفت: طرح های کلان ملی با اهداف مربوط به حدود ۱۰-۱۵ سال قبل مصوب شد و به دلیلهای مختلفی پس از مدتی متوقف گردید.
دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری درباره دلیلهای توقف طرح های کلان توضیح داد و اظهار داشت: یکی از علت ها مربوط دلیلهای مالی بوده و یا این که طرح ها بهره بردار بالفعل نداشتند و به همین دلیلهای یا متوقف شده اند یا یا تعلیق.
وی اشاره کرد: البته در یک مقطعی از زمان اعلام گردید اگر برخی طرح ها بهره برداران بالفعل داشته باشند و درصدی از بودجه را بپردازند، باردیگر فعال خواهند شد که عملاً این اتفاق هم رخ نداد.
معاون پژوهشی وزیر علوم ضمن بیان این مطلب که طرح های کلان ملی در دوره ی جدید مجدد احیا خواهند شد، اظهار داشت: این طرح ها بر طبق اهداف، سیاست ها، راهبردها و اولویت های فعلی در دوره ی جدید مورد بازبینی قرار خواهند گرفت؛ چونکه عملاً طرح ها با اهداف گذشته برنامه ریزی و تدوین شده بودند و ما امروز بر طبق اولویت های کشور و وجود بهره بردار طرح ها را اجرائی و عملیاتی خواهیم کرد.
دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه از برگزاری جلسه شورای علوم، تحقیقات و فناوری با حضور حجت الاسلام رئیسی رییس جمهور آگاهی داد و اظهار داشت: امیدوار هستم جلسه شورای عتف را در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ با حضور رییس جمهور برگزار نماییم و مطالبی برای این جلسه مطرح شده که مساله طرح های کلان ملی یکی از این موضوعات است.
به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر، معاون اجرائی دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری قبل از این در گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از مهر از برگزاری جلسه شورای عتف با حضور رییس جمهور در آبان ماه ۱۴۰۰ آگاهی داده بود و یادآور شده بود: آخرین جلسه شورای عتف که به ریاست رییس جمهور برگزار شده در سال ۸۹ و با حضور محمود احمدی نژاد بوده و در حقیقت پس از ۱۰ سال شورای عتف با حضور رییس جمهور انجام خواهد شد.


منبع:

1401/01/31
09:58:43
5.0 / 5
724
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد