جهاد تبیین بهترین راهکار در جنگ شناختی دشمن است

جهاد تبیین بهترین راهکار در جنگ شناختی دشمن است

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: دشمن در جنگ شناختی به دنبال تصویرسازی منفی و غلط از جبهه انقلاب و نظام دینی است و جهاد تبیین راهکار مقابله با این جنگ شناختی دشمن است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایرنا سردار یدالله جوانی یکشنبه شب در نشست جنگ شناختی که در بخش جریان و حرکت نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد، عنوان کرد: امروزه دشمنان ما می دانند قدرت نظامی آنها کارساز نیست و جمهوری اسلامی به یک قدرت بازدارندگی رسیده است و از سوی دیگر برآورد کرده اند جنگ اقتصادی ضد ایران ناکارآمد است. چون جمهوری اسلامی می تواند از تحریم ها عبور کند و آنها را بی اثر کند. بنابراین به این جمع بندی رسیدند که به جهت اینکه بتوانند جمهوری اسلامی را با شکست مواجه کنند باید در باورها و اعتقادات مردم دستکاری و تغییر ایجاد کنند.
وی اضافه کرد: آنها به این جمع بندی رسیدند تا وقتی که فکر و باور و اعتقادات مردم همانند ولی فقیه و رهبر دینی باشد، با پشتیبانی ملت از رهبری در ایران هیچ گاه نخواهند توانست بر ایران غلبه کنند و رهبری که با پشتوانه ملت از نظر اعتقادی و باورهای دینی برخوردار است، چنین ملتی شکست ناپذیر است و بنابراین به این نتیجه رسیده اند که باید بین باورها و اعتقادات و ارزش های مردم با رهبری و نظام دینی در ایران فاصله بیاندازند که این کار را فقط از راه جنگ شناختی می توانند انجام دهند و بنابراین هدف اصلی جنگ شناختی، ایجاد تغییر در باورها و اعتقادات و ارزش هاست.
جوانی افزود: در واقع آنان می خواهند به شکلی ذهن را تصرف کنند. یعنی اگر دشمن با جنگ نظامی به دنبال تصرف سرزمین است در این جنگ به دنبال تصرف دل ها و ذهن هاست و می خواهد نحوه اندیشیدن را مدیریت کند که ابزار آن هم رسانه و فضای مجازی و ماهواره است و در این راه از روش های مدرن استفاده می نمایند. بنابراین رهبر معظم انقلاب تاکید دارند که انبوهی از رسانه ها با استفاده از هزاران هنرمند و کارشناس رسانه و ارتباطات به صورت شبانه روزی در تلاش هستند تا باورهای مردم بخصوص جوانان را تغییر دهند.


معاون سیاسی سپاه افزود: آنها حتی در تلاشند تا نگاه و فهم مردم را نسبت به پدیده های مختلف تغییر دهند. مثلاً نگاه جوانان را نسبت به رژیم پهلوی که یک رژیم وابسته، فاسد و دیکتاتور بود را تغییر دهند تا انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) را زیر سوال ببرند و یا یک تصویرسازی از آمریکا داشته باشند که ما می توانیم با آمریکا ارتباط داشته باشیم و منافع مان هم تامین گردد و بنابراین دشمن در جنگ شناختی به دنبال تصویرسازی غلط و منفی از جبهه انقلاب و نظام دینی است و همینطور تصویر سازی غلط مثبت از غیر است. به عبارت دیگر دشمن می خواهد در ارزش ها یک جابجایی ایجاد نماید و راهکار مقابله با این جنگ شناختی دشمن، جهاد تبیین است.
وی اضافه کرد: جهاد روایت و تبیین در جایی است که دشمن ورود پیدا کرده و باید به مقابله برخیزیم. چون جهاد به معنای مقابله با دشمن است. یعنی به هر تلاشی جهاد گفته نمی گردد. جهاد یعنی در میدانی مبارزه نماییم که دشمن از آنجا ورود پیدا کرده است که این جهاد هم به شکل پدافند و هم به شکل آفند صورت می گیرد.
جوانی تصریح کرد: دشمن به دنبال تصرف دل هاست و ما نباید این دل ها تصرف شود و اگر تصرف کرده باید دل ها را از تصرف خارج نماییم. دشمن با شبهه سازی، القائات و ادراک سازی تلاش می کند تا دل ها را تصرف کند و جهاد تبیین در اینجا مطرح می شود و از ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشد. رهبر انقلاب هم با این نگاه فرمود که جهاد تبیین یک فریضه قطعی و فوری برای کسانی است که توان انجام این کار را دارند و این تنها کاری است که دشمن به آن امید بسته است تا بتواند شرایط را تغییر دهد و نظام اسلامی را با چالش مردمی روبرو کند.
وی اضافه کرد: دشمن با تغییر باورها به دنبال بدبینی، بی اعتمادی، مأیوس کردن، ناامید کردن و معرفی نظام دینی بعنوان عامل مشکلات و همینطور ایستادن در مقابل آمریکا را عامل مشکلات دانستن در تلاش است تا بتواند با برجسته سازی مشکلات و سرپوش گذاشتن بر روی دستاوردها، نارضایتی را در جامعه افزایش دهد و نظام را از داخل با چالش روبرو کند. در واقع دشمن تلاش می کند تا تقابل بین ملت و نظام را شکل دهد. بنابر این دشمن به این نتیجه رسیده که نظام دینی را همان کسانی می توانند ساقط کنند که آنرا بوجود آورده اند و بنابراین با بمب و حمله و کودتا نمی توان نظام دینی را ساقط کنند.
بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار قرآن؛ کتاب امید و آرامش به مدت دو هفته تا جمعه نهم اردیبهشت از ساعت ۱۷ تا ۲۳: ۳۰ در مصلای امام خمینی (ره) مشتاق حضور علاقه مندان به کلام وحی و اهل بیت(ع) است.


1401/01/29
20:36:42
5.0 / 5
959
تگها: مجازی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد