یاسمین مقبلی یکی از فرماندهان ناسا شد

یاسمین مقبلی یکی از فرماندهان ناسا شد

ناسا و آژانس فضایی اروپا دو فضانورد را برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی در مأموریت ˮکرو-۷ˮ ( Crew-7) شرکت ˮاسپیس ایکسˮ انتخاب کردند که مقرر است ˮیاسمین مقبلیˮ فضانورد ایرانی تبار ناسا این مأموریت را فرماندهی کند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ناسا، با اعلام ناسا، "یاسمین مقبلی"(Jasmin Moghbeli) فضانورد ناسا که اصالتاً ایرانی است و "آندریاس موگنسن" (Andreas Mogensen) فضانورد آژانس فضایی اروپا به ترتیب بعنوان فرمانده و خلبان فضاپیما در این مأموریت شرکت اسپیس ایکس حضور خواهند داشت.
انتظار می رود این مأموریت زودتر از سال ۲۰۲۳ میلادی انجام نشود.
مقرر است مأموریت "کرو-۷" توسط موشک "فالکون ۹"( Falcon ۹) شرکت اسپیس ایکس از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا صورت گیرد تا دو سرنشین آن به دیگر فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی ملحق شوند.
یاسمین مقبلی که در سال ۲۰۱۷ میلادی بعنوان فضانورد ناسا انتخاب شد، در رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه ام آی تی تحصیل کرد و کارشناسی ارشد خود در این رشته را در مدرسه عالی نیروی دریایی آمریکا در کالیفرنیا به پایان رسانده است و مقرر است در مأموریت " کرو-۷" نخستین پرواز فضایی خویش را تجربه کند.
"یاسمین مقبلی" متولد سوم تیر ۱۳۶۲ خورشیدی، خلبان و سرگرد نیروی دریایی آمریکا و فضانورد ایرانی-آمریکایی ناسا است. وی بیشتر از دو هزار ساعت پرواز با ۲۵ نوع هواپیمای مختلف را در سابقه کاری خود دارد.
ناسا در ارتباط با "آندریاس موگنسن" دانمارکی هم اعلام نمود که مقرر است او دومین سفر خود به ایستگاه فضایی را تجربه کند و تابحال نزدیک به ۱۰ ساعت را در فضا سپری کرده. هم اکنون هم بعنوان افسر رابط آژانس فضایی اروپا در مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون مشغول به کار است.
منبع:

1401/01/05
12:59:48
5.0 / 5
845
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد