با انعقاد تفاهم نامه ای؛

۸ هدف علمی در حوزه سلول بنیادی ترسیم شد

۸ هدف علمی در حوزه سلول بنیادی ترسیم شد

به گزارش گروه هوش مصنوعی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و ستاد توسعه فناوری های سلول های بنیادی تفاهمنامه ای با هدف ترسیم ۸ هدف علمی در زمینه سلول بنیادی منعقد نمودند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، تفاهمنامه همکاری علمی بین «پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری» و «ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی» با هدف گذاری های جدید علمی منعقد شد. در این نشست، دکتر حمیدیه دبیر ستادتوسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر محمدی رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری حضور داشتند. در این تفاهمنامه ۸ هدف علمی مشترک جهت تداوم و تقویت همکاریهای طرفین هدف گذاری شد. «حمایت از اجرای طرح های مرز دانشی و فناوری مشترک مصوب طرفین»، « توسعه همکاریهای علمی و فناوری از راه برگزاری همایش های علمی و تخصصی حوزه ژن درمانی»، « بهره مند شدن از امکانات طرفین در زمینه های آموزشی پژوهشی فناوری و همکاریهای علمی بین المللی
۴- بهره مندی از تجارب و امکانات طرفین در توسعه دانش فنی و انتقال فناوری»، « همکاری به منظور جذب اعتبارات مالی طرح های مرز دانش و فناوری مشترک از منابع داخلی و خارجی و تجاری سازی دستاوردها »، «حمایت از رساله های کارشناسی ارشد و رساله دکترا در موضوعات مورد توافق»، «حمایت از بهره مندی از دوره های پسا دکترا در پروژه های محصول محور»، «استفاده از توانایی های بخش خصوصی در جهت اهداف تفاهم نامه» همچون هشت هدف علمی تعیین شده در این تفاهمنامه هستند. در حاشیه این نشست تازه های علم ژن درمانی، سلول های بنیادی و سلول درمانی و محصولات و فناوری های ساخته شده در سطح جهانی توسط شرکتهای خارجی و درمان بیماری های خاص و عدم حصول نتیجه و تجاری نشدن برخی طرح های مشترک طرفین و نقاط ضعف موارد پژوهشی مشترک در هفت سال همکاری پیشین پژوهشگاه ژنتیک و ستاد سلول های بنیادی مورد بررسی قرار گرفت. همینطور در انتهای این نشست تاکید شد، کارگروهی تخصصی جهت پیگیری اجرایی شدن مفاد تفاهم و عملی شدن اهداف علمی از سوی ستاد سلول های بنیادی و پژوهشگاه ژنتیک تشکیل گردد.


منبع:

1400/12/19
14:25:49
5.0 / 5
763
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد