برای نخستین بار صورت گرفت؛

درمان آسم شدید با مولکول ضدالتهابی

درمان آسم شدید با مولکول ضدالتهابی

به گزارش گروه هوش مصنوعی محققان کالج ترینیتی در دوبلین ایرلند برای اولین بار دریافته اند که یک مولکول ضدالتهابی می تواند به درمان آسم شدید کمک نماید.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، تنگی نفس مشخصه مبتلایان به آسم ناشی از التهاب مسیرهای تنفسی است. علت این مسئله فعال شدن بیش از اندازه سیستم ایمنی در واکنش به محرک هایی مانند گرد و غبار، دود، آلودگی یا سایر محرک ها است.
در تحقیقات قبلی پروتئینی به نام JAK۱ در سیستم ایمنی شناسایی شد که نقش کلیدی در تحریک آن به واکنش با ارسال علائمی به سلول های ایمنی موسوم ماکروفاژها ایفا می کند تا آنها گشت زنی خود برای مقابله با اجسام خارجی را تشدید کنند.
گاهی اوقات JAK۱ کمی بیش از اندازه تحریک شده و ماکروفاژها را بیش از اندازه تحریک می کند و در نتیجه التهاب ایجاد می شود. این وضعیت در مبتلایان به بیماری هایی مانند کرون، آرتریت روماتوئید و آسم رخ می دهد، و مهارکننده های JAK بعنوان ابزار درمانی بالقوه برای این بیماری ها درحال ظهور هستند.
محققان ایرلندی در جریان بررسی های خود یک مهارکننده JAK را شناسایی نمودند که توسط بدن ما تولید می شود. این مولکول که بعنوان itaconate شناخته می شود، قادر به مهار ماکروفاژهای بیش فعال بوده و بنابراین می تواند التهاب را متوقف نماید. بنابراین میتوان از آن برای مقابله با آسم هم کمک گرفت.
آزمایش های انجام شده در این حوزه بر روی موش ها موفقیت آمیز بوده و انتظار می رود در آینده نزدیک منجر به تولید داروهای جدیدی برای درمان آسم شدید شود.


منبع:

1400/12/16
20:30:44
5.0 / 5
945
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد