پرواز ماژول روسی بر فراز دریای سرخ

پرواز ماژول روسی بر فراز دریای سرخ

به گزارش گروه هوش مصنوعی آژانس فضایی اروپا با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: فقط به پس زمینه نگاه کنید!!


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، آژانس فضایی اروپا در توضیح تصاویر انتشار یافته نوشت: ماتیاس ماورر این تصویر را از ماژول پریچال آژانس فضایی روسکاسموس روسیه در ایستگاه فضایی بین المللی ثبت کرده است. او زمانی که این تصویر را در شبکه های اجتماعی خود منتشر نمود نوشت: "سلام پریچال! این ماژول کروی روسی در ماه نوامبر به ایستگاه فضایی رسید و در حالیکه به ماژول آزمایشگاهی چند منظوره نائوکا متصل است بر فراز دریای سرخ و مصر پرواز می کند. این هفته یک فضاپیمای روسی دیگر به سمت ایستگاه فضایی پرتاب می شود. فضاپیمای باری Progress ۸۰ که از بایکونور پرتاب می شود، نزدیک به ۳۰۰۰ کیلوگرم غذا، سوخت و آذوقه را با خود به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد برد و انتظار می رود بعد از یک سفر دو روزه به ماژول تحقیقاتی کوچک "پویسک" روسیه که در این تصویر قابل مشاهده نیست، متصل شود."
ماژول فضایی "پریچال" در روز جمعه ۲۶ نوامبر(۵ آذر) در ساعت ۱۰: ۱۹ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۸: ۴۹ تهران) به ایستگاه فضایی بین المللی رسید و به صورت مستقل به ماژول چند منظوره "نائوکا"(Nauka) متعلق به روسیه متصل شد.


این ماژول دو روز پیش از پایگاه فضایی "بایکونور" در قزاقستان به سمت ایستگاه فضایی پرتاب شده بود و در زمان پهلوگیری در ارتفاع ۲۶۰ مایلی(۴۱۸ کیلومتر) بر فراز اوکراین پرواز می کرد.
برای آنکه فضا برای اتصال پریچال باز شود یک محموله بدون خدمه در روز ۲۵ نوامبر(۴ آذر) از ماژول نائوکا جدا شد و در جو زمین سوخت.
"پریچال" که در زبان روسی به معنای "اسکله" است، چهار تن وزن و حدود ۱۴ متر مکعب حجم داخلی دارد. این ماژول دارای پنج درگاه اتصال است و امکان سوخت رسانی به ماژول نائوکا را فراهم می آورد.
آنتون شکاپلروف"(Anton Shkaplerov) فرمانده مأموریت فضایی اکسپدیشن ۶۶(Expedition ۶۶) و "پیتر دوبروف"(Pyotr Dubrov) که هر دو از آژانس فضایی روسکاسموس روسیه هستند در روز چهارشنبه(۲۹ دی ماه) از ایستگاه فضایی خارج شدند تا کابل های ماژول جدید پریچال را نصب کنند و آنرا جهت استفاده های پیش رو برای خدمه فضاپیمای سایوز و فضاپیمای باری پروگرس (Progress) آماده کنند.


ایستگاه فضایی بین المللی که در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد برای بیشتر از ۲۱ سال خانه فضانوردان بوده است. این ایستگاه بعنوان یک آزمایشگاه ریزگرانش میزبان ۳۰۰۰ تحقیق از بیشتر از ۴۲۰۰ محقق در سرتاسر جهان بوده است. نزدیک به ۱۱۰ کشور و منطقه در فعالیتهای انجام شده این ایستگاه شرکت داشته اند.1400/12/01
23:17:52
5.0 / 5
995
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد