انجام تحقیقات درباره سرطان در فضا

انجام تحقیقات درباره سرطان در فضا

به گزارش گروه هوش مصنوعی شرکت ˮنورثروپ گرامنˮ و ˮناساˮ مقرر است امروز فضاپیمای باری ˮسیگنوسˮ سوار بر موشک ˮآنتارسˮ را طی هفدهمین مأموریت خدماتی تجاری تأمین مجدد نورثروپ گرامن از مرکز پرواز ˮولوپسˮ به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب کنند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، هفدهمین مأموریت خدماتی تجاری تأمین مجدد نورثروپ گرامن امروز ساعت ۱۲: ۴۰ به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۱: ۱۰ به وقت تهران) انجام و به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب خواهد شد و طی آن بیشتر از هشت هزار و ۳۰۰ پوند تجهیزات و آزمایش های علمی در اختیار فضانوردان قرار خواهد گرفت. طی این مأموریت ده ها آزمایش جدید همچون " MicroQuin ۳D Tumor" به فضا فرستاده خواهد شد.
این مطالعه به بررسی اثرات یک دارو بر روی سلول های سرطان سینه و پروستات در فضا می پردازد. در وضعیت ریزگرانش، این سلول ها می توانند در یک مدل سه بعدی طبیعی تر رشد کنند که این امر توصیف ساختار، بیان ژن، سیگنال دهی سلولی و پاسخ به دارو را آسان تر می کند. نتایج این مطالعه می تواند بینش جدیدی در مورد پروتئین سلولی مورد هدف این دارو عرضه نماید و به پیشرفت داروهای دیگری که سلول های سرطانی را مورد هدف قرار می دهند، کمک نماید.
تصویر بالا ایمونوفلورسنس(immunofluorescence) سلول های سرطان سینه تحت درمان با داروی MicroQuin را نشان میدهد. این رنگ آمیزی، هسته طبیعی(آبی) و هسته درمانی(سبز) را در شبکه آندوپلاسمی سلول(قرمز) نشان میدهد. این دارو، اسکلت سلولی(زرد) را مجبور به فروپاشی کرده و سبب مرگ سلولی می شود.
رنگ آمیزی تکنیکی برای افزایش کنتراست در نمونه هاست که عمدتا در سطح میکروسکوپی استفاده می شود. این روش در بافت شناسی، صدمه شناسی بافتی، خون شناسی و صدمه شناسی سلولی بسیار مورد استفاده است.
منبع:

1400/12/01
12:51:29
5.0 / 5
905
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد