اغلب ماهی ها از راه تولید اصوات ارتباط برقرار می کنند

اغلب ماهی ها از راه تولید اصوات ارتباط برقرار می کنند

معمولا ماهی ها موجوداتی بی صدا تصور می شوند، اما یک بررسی تازه نشان داده است این آبزیان هم از تولید صدا برای برقراری ارتباط استفاده می نمایند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، ماهیگیران معمولا از "صدای ماهی" برای شکار آنها استفاده نمی کنند. با این وجود، طبق یک مطالعه جدید، تقریباً دو سوم همه گونه های ماهی ها در جهان از صدا برای برقراری ارتباط استفاده می نمایند.
بررسی انجام شده در دانشگاه کرنل بر روی گونه های مختلف ماهی های شناخته شده جهان حاکیست باله ها و ماهیچه های داخلی اغلب آنها دارای تارهای پوستی است که قابلیت تولید صدا را دارند.
این گروه همینطور آناتومی ماهی های مختلف را مورد مطالعه قرار دادند تا ببینند کدام یک از ماهی ها قابلیت تولید صدا را با استفاده از ماهیچه های خود و برخی استخوان های متمایز دارند. در پایان، مشخص شد که ۱۷۵ خانواده از ماهی های بررسی شده که تقریباً دو سوم کل ماهی های جهان را شامل می شوند از راه تولید صدا ارتباط برقرار می کنند.
اکثر پیام ها همانطور که در مورد اغلب حیوانات دیگر با قابلیت تولید صدا صدق می کند، با هدف جذب جفت و جنس مخالف حفاظت از منابع غذایی و قلمروها، یا اعلام مکان ماهی ها تولید می شوند.


منبع:

1400/11/14
12:56:22
5.0 / 5
875
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد