تجربه سوپرمن بودن با یک هواپیمای عمودپرواز گرد!

تجربه سوپرمن بودن با یک هواپیمای عمودپرواز گرد!

یک هواپیما با ظاهری شبیه به دیش ماهواره که می تواند خلبان خویش را با سرعت ۱۶۰ مایل بر ساعت ۲۵۷(کیلومتر بر ساعت) در آسمان بچرخاند، نخستین آزمایش بدون اتصال خویش را به انجام رساند.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این هواپیمای عمود پرواز عجیب که "ZEVA Aero" نام گرفته است توسط شرکت آمریکایی "زوا" ساخته شده و در روز نهم ژانویه سالجاری چندین پرواز آزمایشی بدون سرنشین در منطقه Pierce County انجام داده است.
این هواپیما، چهار پرواز به انجام رساند و به صورت کلی بیشتر از چهار دقیقه در هوا معلق بود و مانورهایی در سرعت کم و با صعود عمودی محدود انجام داد.
این هواپیمای عمودپرواز(eVTOL) به صورت عمودی از زمین برمی خیزد و ازاین رو احتیاج به فضای باند برای بلند شدن ندارد.
شرکت هواپیمای "زوا"، هواگرد "ZEVA Aero" را یک ماشین پرنده شخصی می خواند که می تواند از حالت شناور عمودی به حالت پرواز رو به جلو در بیاید در چنین حالتی مسافر آن رو به زمین و بشکلی مشابه "سوپرمن" قرار می گیرد.


انتظار می رود که این طرح که در انتظار ثبت اختراع است با قیمت ۵۰۰۰ دلار در اوایل بهار سالجاری آماده پیش فروش باشد و قیمت نهایی آن تا ۲۵۰ هزار دلار تخمین زده می شود.
آزمایش پروازی روز نهم ژانویه بخشی از یک برنامه آزمایشی سخت گیرانه برای دریافت تاییدیه اداره هوانوردی فدرال بود.
"استیون تیبیتس"(Stephen Tibbitts) مدیرعامل "زوا" می گوید: این یک نقطه عطف بزرگ برای "زوا" است چونکه ما به مجموعه انحصاری پلت فرم های پرواز اثبات شده عمودپرواز می پیوندیم و این گواهی بر تلاش بی وقفه و نبوغ کل تیم ما در طول دو سال و نیم گذشته است. ما مشتاقیم تا بزودی به مرحله بعدی آزمایش در راه رسیدن به تاییدیه برویم تا در نهایت پروازهای خودکار این امکان را به هر کسی و نه تنها خلبان ها بدهند تا با انتشار صفر از مکانی به مکان دیگر سفر کنند.


این هواپیما برای یک خلبان طراحی شده است و به اندازه ای کوچک است که میتوان آنرا در یک پارکینگ استاندارد خودرو قرار داد.
این وسیله نقلیه از هشت ملخ موتور الکتریکی برای شناور شدن در هوا استفاده می نماید.
زمانی که در حالت عمود قرار دارد مسافر آن می تواند به صورت ایستاده قرار بگیرد و از بخش بالایی بیرون را تماشا کند. اما در حالت رو به جلو فرد می تواند زمینهای زیر هواپیما را تماشا کند.
در آزمایش روز نهم ژانویه، این هواپیما در حالت عمودی برخاست و به درستی فرود آمد.
نسخه کوچک تری از این هواپیما که تنها یک ششم سایز واقعی بود در سال ۲۰۱۹ با موفقیت یک آزمایش پرواز عمودی را به انجام رساند.منبع:

1400/10/28
16:52:14
5.0 / 5
1083
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد