ستاد گیاهان دارویی اعلام كرد؛

ایجاد فضای فعالیت برای دانشجویان حوزه طب سنتی

ایجاد فضای فعالیت برای دانشجویان حوزه طب سنتی

گروه هوش مصنوعی: ستاد توسعه علوم و فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری برای ایجاد فضای فعالیت دانشجویان در زمینه طب سنتی با سایر ارگان ها اعلام امادگی کرد.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از معاونت علمی و فناوری، آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص، اصلی مهم در تامین و توسعه نیروی کار در زمینه های مختلف علمی است. مسئولیتی که بخش عمده آن به دوش دانشگاه های کشور است.
صنعت گیاهان دارویی هم مانند همه صنایع کشور نیازمند تامین نیروی متخصص و کارآمد است تا در راه توسعه یافتگی قدم بردارد. بر همین اساس، ایجاد و توسعه گرایش ها، دوره ها، رشته ها، میان رشته های تخصصی حوزه گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی بعنوان یک هدف ملی مدنظر قرار گرفت.
همین موضوع منجر به تصویب ۱۰ رشته تخصصی در زمینه های در رابطه با گیاهان دارویی در مقاطع مختلف تحصیلی از کاردانی تا دکتری با موافقت شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شد. در این رشته ها حدود ۵۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند.
در حوزه طب سنتی نیز با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با ایجاد دانشکده های طب ایرانی بیش از ۳۸۰ دانشجو در ۴ رشته تخصصی حوزه طب ایرانی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند.
گزارش ها حاکی از این است که بیش از ۹۰ درصد فارغ التحصیلان رشته طب ایرانی در عناوین مختلف مرتبط مشغول به فعالیت هستند که این مساله نشان میدهد جذب دانشجویان در مقایسه با نیاز جامعه پزشکی ایرانی عددی متناسب است. البته در این رشته هم مانند سایر گرایش های تخصصی، چالش عدم تناسب دانشجویان با نیاز باراز کار وجود دارد که این مساله با تعریف رشتههای تخصصی گیاهان دارویی متناسب با آنچه که صنعت به آن نیاز دارد، قابل رفع است.
ستاد توسعه علوم و فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کنار نهادهای مرتبط ایستاده است تا با ایجاد زیست بوم فناوری و نوآوری، فضای فعالیت را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته را فراهم آورد.


منبع:

1400/10/14
12:59:05
5.0 / 5
949
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد