تأثیر ۵۷ و نیم درصدی واکسن کن سینو بیو در مقابل کرونا

تأثیر ۵۷ و نیم درصدی واکسن کن سینو بیو در مقابل کرونا

به گزارش گروه هوش مصنوعی نتایج یک کارآزمایی بزرگ نشان داده است واکسن شرکت داروسازی چینی کن سینو بیولوژیکس تا ۵۷.۵ درصد در مبتلایان به ویروس کرونا مؤثر است.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از سی جی تی ان، تزریق یک دوز از این واکسن هم تا ۹۱.۷ درصد در مبتلایان به کرونای شدید مؤثر است. البته این تأثیرگذاری در صورتی قطعی است که چهار هفته از تزریق واکسن مذکور گذشته باشد.
نتایج یک بررسی که روز پنجشنبه در مجله پزشکی لنسنت انتشار یافت، نشان داد مقدار محافظت این واکسن از افراد مسن کمتر از افراد جوان و میانسال است. داده های مذکور بر مبنای یک کارآزمایی بالینی تصادفی و کنترل شده با دارونما و واکسن در مرحله سوم بررسی واکسن مذکور به دست آمده است.
تجزیه و تحلیل وضعیت ۱۵۰ مورد از اعضای گروهی متشکل از ۲۰۰۰۰ بزرگسال سالم نشان داد که اثربخشی واکسن کن سینو بیو در مقابل هر گونه عفونت، به فاصله ۲۸ روز بعد از تزریق آغاز می شود و این تأثیرگذاری در افراد ۶۰ ساله و بالاتر بسیار کمتر و در حد ۱۷.۵ درصد بود.
اما اثربخشی این واکسن در مقابل بیماری شدید برای گروه سنی زیر ۶۰ سال به صورت متوسط ۷۶.۱ درصد بود. البته محققان اخطار دادند که حجم کوچک نمونه گروه مسن تر سبب می شود تحلیل اطلاعات این زیرگروه کاملاً دقیق نباشد.
ریچارد کندی، محقق واکسن در کلینیک مایو که سرمقاله ای را به همراه این مطالعه نوشت، می گوید این رقم ۱۷.۵ درصد نشان داده است که امکان دارد دوزهای اضافی واکسن برای افراد مسن لازم باشد. در این مطالعه به چگونگی تاثیر واکسن مذکور بر انواع تازه ویروس کرونا مانند دلتا و اومیکرون توجه نشده است.

1400/10/13
23:25:41
5.0 / 5
1048
تگها: شركت , محقق
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد