دست زدن بصورت ربات آمکا ممنوع!

دست زدن بصورت ربات آمکا ممنوع!

گروه هوش مصنوعی: پیشرفته ترین ربات انسان نما در فیلمی جدید دست فردی که می خواهد صورتش را لمس کند در هوا می گیرد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این ربات که "آمکا" (Ameca) نام دارد توسط شرکت بریتانیایی Engineered Arts تولید شده است.
در آخرین فیلمی که از "آمکا" پخش شده، این ربات هنگامی که فردی به بینی اش دست می زند خشمگین می شود و دست او را قبل از نزدیک شدن به صورتش می گیرد.
محققی انگشت خودرا به آرامی بصورت "آمکا" نزدیک و نزدیک تر می کند تا آن زمان که این ربات دست او را می گیرد و از صورتش دور می کند.
شرکت Engineered Arts که در کورنوال (Cornwall) مستقر است هزینه ساخت این ربات را فاش نکرده است برای اینکه توسعه آن همچنان ادامه دارد.
این شرکت امیدوار است که "آمکا" نمایی از رباتیک در آینده را به مردم نشان دهد و در وب سایت خود نوشته است: "آمکا" که بطور خاص بعنوان پلتفرمی برای توسعه فناوری های رباتیک آینده طراحی شده، یک ربات انسان نمای فوق العاده برای تعامل انسان و ربات است. تمرکز ما فراهم کردن فناوری های نوآورانه ای است که قابل اطمینان و قابل ارتقا باشند و ساخت آنها آسان باشد.
شرکت Engineered Arts در سال ۲۰۰۵ شکل گرفت. در آخرین بروزرسانی ربات "آمکا"، این شرکت اعلام نمود که ربات آنها زمانی که وارد حریم شخصی اش شوید واکنش نشان میدهد.
در صورتیکه "آمکا" قادر به راه رفتن نیست اما شرکت سازنده می گوید که آنها درحال کار بر روی نسخه ای با توانایی راه رفتن هستند و ربات را به شکلی طراحی نموده اند که قابل ارتقا باشد.
اما قبل از آن که "آمکا" بتواند راه برود موانع زیادی وجود دارد که باید بر آنها غلبه کرد. راه رفتن برای یک ربات کار دشواری است. بااینکه ما در این مورد تحقیق کرده ایم اما ربات انسان نمایی که راه برود نساخته ایم.
شرکت Engineered Arts ربات دیگری به نام "آدران"(Adran) نیز ساخته است. این ربات ۲۲ عملگر مکانیکی(actuator) دارد که به آن امکان حرکت دادن چشم ها و دهان را مشابه یک انسان واقعی می دهد. "آدران" همان چیزی است که "Engineered Arts" بعنوان "مسمر" توصیف می کند یعنی سیستمی برای ساخت ربات های انسان نما که قدرتمند، زیبا و مقرون به صرفه هستند. به قول این شرکت، ربات های مسمر می توانند طیف وسیعی از احساسات انسانی را به نمایش بگذارند و شبیه به هرکسی باشند.
هر ربات مسمر از اسکن سه بعدی افراد واقعی مجموعه طراحی و تولید شده است و به ما امکان شبیه سازی ساختار استخوان ها، بافت پوست و حالات صورت را می دهد.
"آمکا" پروژه اصلی شرکت Engineered Arts است و ساخت و توسعه ربات سوفیا را نیز دنبال می کند. ربات سوفیا که در سال ۲۰۱۶ رونمایی گردید یک ربات انسان نمای بسیار باهوش با صورتی واقعی است که می تواند پلک بزند، این سو و آن سو را نگاه کند و صحبت کند.
این ربات انسان نما که توسط شرکت هنگ کنگی هانسون رباتیک تولید شده است قادر به صحبت کردن، خندین و جوک گفتن است. سوفیا در سال ۲۰۱۷ تابعیت قانونی عربستان سعودی را دریافت کرد.منبع:

1400/10/05
23:23:16
5.0 / 5
1071
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد