درخواست میلیاردر ژاپنی از رهبران جهان

درخواست میلیاردر ژاپنی از رهبران جهان

گروه هوش مصنوعی درخواست میلیاردر ژاپنی از رهبران جهان


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ۲۰ دسامبر آژانس فضایی روسیه اعلام کرد، یوساکو مائه زاوا و دستیارش یوزو هیرانو، حدود ساعت ۰۳: ۱۳ به وقت گرینویچ (۶: ۴۳ بامداد به وقت تهران) به همراه الکساندر میسورکین فضانورد روسی در استپ قزاقستان فرود آمدند. حال این میلیاردر ژاپنی که برای اقامت ۱۲ روزه در ایستگاه فضایی بین المللی ۸۰ میلیون دلار پرداخت کرده است، از رهبران جهان خواسته که آنها هم چنین سفری را انجام دهند؛ چونکه با انجام این کار، آنها زمین را متفاوت خواهند دید و به شکلی متفاوت با آن رفتار خواهند کرد.
میلیاردر ژاپنی که گفته می شود ۸۰ میلیون دلار برای گذراندن ۱۲ روز در ایستگاه فضایی بین المللی پرداخت کرده است، از رهبران جهان می خواهد که آنها هم از فضا بازدید کنند.
"یوساکو مائه زاوا" به تازگی و بعد از این سفر در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: من می خواهم تا آنجایی که امکان دارد افراد با قدرت و بانفوذ از فضا بازدید کنند، چونکه در این صورت آنها زمین را متفاوت خواهند دید و کاملا متفاوت با آن رفتار خواهند کرد.
باآنکه هزینه دقیق پرداختی این فرد برای سفر مذکور تایید نشده است، اما "مائه زاوا" گفته که گزارش ها در خصوص پرداخت ۸۰ میلیون دلاری او برای این سفر حدودا دقیق بوده است.
"یوساکو مائه زاوا" ۴۶ ساله، همینطور در این کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: اقامت ۱۲ روزه در این آزمایشگاه غول پیکر درحال چرخش زمان کافی برای اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی نیست، چونکه مدتی طول می کشد تا افراد با محیط سازگار شوند.
او اضافه کرد: زمان مناسب برای این نوع پرواز ۲۰ روز خواهد بود. فکر می کنم ۳۰ روز هم برای من خیلی زیاد است.
رؤیای بعدی این میلیاردر این است که هشت نفر را با خود در ماموریتی در سال ۲۰۲۳ به ماه ببرد. "مائه زاوا" امیدوار است که بعد از این مأموریت، به مکانی دورتر از ایستگاه فضایی بین المللی سفر کند. این میلیاردر ژاپنی مقرر است سفری به نزدیکی ماه داشته باشد. این سفر با موشک استارشیپ انجام خواهد گرفت. زمان انجام این مأموریت سال ۲۰۲۳ اعلام شده، اما این زمان بندی قطعی نیست. اگر اسپیس ایکس بتواند این سفر را انجام دهد، "مائه زاوا" و گروه فضانوردانش نخستین مسافرین ماه بعد از آخرین مأموریت آپولو ایالات متحده در سال ۱۹۷۲ خواهند بود.
"مائه زاوا" مدت کوتاهی بعد از بازگشت به زمین اظهار داشت: به یادماندنی ترین لحظات زمانی بود که توانستم ایستگاه فضایی بین المللی را از داخل موشک سایوز و درست پیش از اتصال و زمانی که پس از اتصال وارد شدیم، ببینم.
وی اظهار نمود: گردشگری فضایی هم اکنون بیشتر برای افراد فوق ثروتمند است، اما کسانی که سفرهای فضایی را آغاز می کنند، باید برای چالش های دیگر هم آماده باشند.
وی در گفتگو با آسوشیتد پرس اظهار داشت: بله، این سفری گران است؛ اما همه چیز به پول مربوط نیست. سازگاری بدن شما در آن محیط زمان می برد و تمرین برای مواقع اضطراری هم حداقل چند ماه طول می کشد. ازاین رو بخواهم صادقانه بگویم، انجام این سفر فقط برای کسانی که زمان دارند و از نظر بدنی مناسب هستند و توانایی مالی دارند، امکان دارد. البته ما هنوز نمی دانیم که آیا این وضعیت طی ۱۰ سال یا ۲۰ سال آینده هم همچنان ادامه خواهد داشت یا خیر؟


"یوساکو مائه زاوا" به همراه "یوزو هیرانو"(Yozo Hirano)، تهیه کننده فیلم و "الکساندر میسورکین" ۸ دسامبر به ایستگاه فضایی بین المللی رفتند و در ۲۰ دسامبر به خانه بازگشتند. هنگامی که این سه مسافر فضایی در هشتم دسامبر به ایستگاه فضایی بین المللی رسیدند، به خدمه هفت نفره ایستگاه فضایی بین المللی که مشغول انجام تحقیقاتی در زمینه زیست شناسی فضایی و فیزیک بودند، پیوستند. طی این مأموریت ۱۲ روزه آنها با فضانوردان ساکن ایستگاه فضایی بین المللی شامل "پیوتر دوبروف"(Pyotr Dubrov) و "آنتون شکاپلروف"(Anton Shkaplerov) فضانوردان روسکاسموس، "مارک ونده هی"(Mark Vande Hei) فضانورد ناسا، "ماتیاس ماورر"(Matthias Maurer) فضانورد آژانس فضایی اروپا، "توماس مارشبرن"(Thomas Marshburn)، "راجا چاری"(Raja Chari) و "کایلا بارون"(Kayla Barron) فضانوردان ناسا ملاقات کردند.
منبع:

1400/10/04
12:11:25
5.0 / 5
985
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد