یافته های جدید پژوهشگران آفریقای جنوبی در مورد اومیکرون

یافته های جدید پژوهشگران آفریقای جنوبی در مورد اومیکرون

گروه هوش مصنوعی: پژوهشگران آفریقای جنوبی به اطلاعات جدیدی در مورد شدت سویه اومیکرون و توانایی آن برای ایجاد عفونت تازه در اشخاصی که قبلاً به کرونا مبتلا شده اند، دست یافته اند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، کمتر از یک هفته بعد از آنکه سازمان بهداشت جهانی سویه جدید ویروس کرونا را اومیکرون نام گذاری کرد، مشخص شد که این سویه در حداقل ۳۸ کشور جهان پخش و مشاهده شده است.
دو بررسی جدید که در آفریقای جنوبی انجام شده، نشان داده است که این سویه در بدن انسان به سرعت پخش می شود و می تواند خطرآفرین باشد.
بررسی این سویه در بدن یک بیمار اهل آفریقای جنوبی نشان میدهد سویه مورد اشاره نسبت به سویه های قبلی شدت بیماری کمتری به وجود می آورد. در عین حال افرادی که قبلاً به کرونا مبتلا شده اند بیشتر احتمال دارد مجدداً به سویه اومیکرون مبتلا شوند.
گزارش جدید شورای تحقیقات پزشکی آفریقای جنوبی نیز حاکیست که بااینکه شیوع این ویروس بالاست، اما شدت بیماری ناشی از ابتلاء به آن زیاد نیست و بیشتر بیماران مبتلا به سویه اومیکرون نیازی به اتصال به دستگاه اکسیژن پیدا نمی کنند. جالب اینجاست که بیشتر این بیماران در ابتدا به دلیلهای پزشکی دیگر در بیمارستان بستری شده و آزمایشات معمول ابتلاء به عفونت را نشان میدهد.
یافته مهم دیگر ابتلای بیشتر افراد جوان به سویه اومیکرون است. ۸۰ درصد از موارد بستری بیماران کووید -۱۹ در بیمارستان های آفریقای جنوبی در دو هفته گذشته مربوط به افراد زیر ۵۰ سال بوده است. می توان حدس زد که میزان بالای موارد ابتلاء به اومیکرون در افراد جوان تر می تواند نشانه ای باشد که واکسن ها مقابل آن مؤثر هستند. ۵۷ درصد از افراد بالای ۵۰ سال در آفریقای جنوبی واکسینه شده اند در صورتیکه این میزان برای افراد زیر ۵۰ سال تنها ۳۴ درصد است.


منبع:

1400/09/19
13:46:28
5.0 / 5
1027
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد