شناسایی باکتری های روده برای بهبود حافظه زنبورها

شناسایی باکتری های روده برای بهبود حافظه زنبورها

گروه هوش مصنوعی: نتایج یک بررسی جدید از شناسایی باکتری هایی در روده زنبورها خبر می دهند که می توانند بطور مستقیم بر حافظه بلندمدت این حشرات تاثیر مثبت بگذارند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از نیواطلس، باکتری های مورد اشاره عملکرد شناختی زنبورها را بهبود بخشیده و توانایی های مغزی آنها را ارتقا می دهند. در دهه های اخیر افزایش آلودگی های زیست محیطی باعث شده تا توانایی های شناختی و مسیریابی زنبورها تضعیف شده و از حجم تولید عسل توسط این حشرات کاسته شود.
زنبورها مانند انسان ها باکتری های متنوعی در روده خود دارند که بااینکه این مجموعه باکتری ها کمتر از روده انسان ها هستند، اما مطالعه آنها به انسان ها کمک می نماید تا درک بهتری از نحوه تاثیرگذاری باکتری های روده بر سلامت و رفتار موجودات مختلف پیدا کنند.
پنج گونه باکتری اصلی در روده زنبور عسل وجود دارد که یکی از آنها موسوم به Lactobacillus apis عملکرد حافظه زنبورهای عسل را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. زنبورهای عسلی که مقدار بیشتری از این باکتری را در روده خود داشته باشند بیشتر از سایر زنبورها اطلاعات مربوط به گل های با کیفیت را به خاطر سپرده و برای مدت بیشتری این اطلاعات را به یاد می آورند.
تحقیقاتی که بر روی چهار گونه باکتری دیگر صورت گرفت نشان داد هیچ یک از آنها سبب افزایش توان حافظه زنبورها نمی شوند.
باکتری های مورد اشاره عامل حفظ یکپارچگی ساختاری مغز با افزایش سن در انسان ها نیز هستند.


منبع:

1400/09/09
23:46:21
5.0 / 5
1092
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد