آزمایش سیستم هوش مصنوعی جدید نیروی هوایی آمریکا

آزمایش سیستم هوش مصنوعی جدید نیروی هوایی آمریکا

سیستم هوش مصنوعی جدید نیروی هوایی ارتش آمریکا در ˮزنجیره کشتار عملیاتی زندهˮ به شناسایی و انهدام اهداف کمک می نماید.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، نیروی هوایی ایالات متحده بتازگی در یک رزمایش از یک سیستم هوش مصنوعی جدید برای مساعدت با شناسایی یک هدف یا مجموعه ای از اهداف در یک به اصطلاح "زنجیره کشتار عملیاتی زنده" بهره برده است. این اظهارات توسط "فرانک کندال" در کنفرانس هوایی، فضایی و سایبری انجمن نیروی هوایی آمریکا در تاریخ ۲۰ سپتامبر بیان شده است.
هیچ جزئیاتی در مورد ماهیت این رزمایش، از قبیل این که بوسیله پهپاد یا هواپیمای بدون سرنشین یا هواپیمای دارای خلبان انجام شده، ارائه نشده است. همین طور ذکر نشده است که آیا این فقط نمایش یک مفهوم بوده یا یک عملیات زنده که منجر به تلفات واقعی شده است.
"زنجیره کشتار" یک مفهوم نظامی است که به ساختار یک حمله مربوط می شود که شامل دستیابی به هدف، استقرار نیرو، هدف گیری، تصمیم گیری برای کشتن و نابودی نهایی هدف یا اهداف است. یک مفهوم نظامی معکوس نیز در مقابل آن وجود دارد که به سبب آن نیروهای مدافع هر آنچه در توان دارند برای جلوگیری از این کار از طرف دشمن انجام می دهند.
سرمایه گذاری در چنین نوآوری هایی می تواند برای نیروهای مسلح بسیار باارزش باشد.
"کندال" اظهار داشت که الگوریتم های هوش مصنوعی را برای نخستین بار در یک زنجیره کشتار عملیاتی زنده در این رزمایش مستقر کرده اند. این سیستم قسمتی از یک سیستم مشترک زمینی توزیع شده در چند سایت نیروی هوایی و یک مرکز عملیات هوایی برای شناسایی خودکار اهداف است.
"کندال" می گوید: جزییات خاصی از این رزمایش ارائه نشده است، اما هدف گسترده این سیستم این است که وظایف نیروی انسانی برای شناسایی دستی اهداف کم شود و زنجیره کشتار کوتاه شود و تسریع در تصمیم گیری حاصل شود.
"جیکوب بایلی" از اعضای نیروی هوایی آمریکا نیز می گوید: این الگوریتم های هوش مصنوعی در زنجیره ابزارهای اطلاعات عملیاتی استفاده شده اند، به این معنا که در خط تولید اطلاعات عملیاتی در لحظه و بصورت زنده ادغام شده است تا به متخصصان اطلاعات ماموریت برای ارائه بموقع اطلاعات کمک نماید. این الگوریتم ها در هر کجا و در هر زمان که نیاز باشد در هر مرکز عملیات هوایی در دسترس هستند، بدین سبب به مکان خاصی محدود نمی شوند.
در ماه ژوئیه بود که "لوید آستین" وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت که ارتش کوشش های خودرا در حوزه هوش مصنوعی از سال قبل افزایش داده است.1400/07/11
09:57:10
5.0 / 5
1300
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد