نگاهی به اخبار رسانه های جهان

وحشت انسان ها از آیدا

وحشت انسان ها از آیدا

به گزارش گروه هوش مصنوعی «گاردین» در گزارشی با عنوان «روبات هنرمند» نوشته است: آیدا روباتی است که در بین انسان ها، وحشت به پا کرده است. این زن، اگر بشود به آن گفت زن، کار خویش را در هنر با نقاشی آبستره یا انتزاعی شروع کرد و بعد به نقاشی از خود پرداخت.


آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ که هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، با اهمیت ترین اخبار دنیا را روایت می کند، مطلب بالا را عنوان کرده است.
به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، برخی اخبار امروز (۳ خردادماه) روزنامه های جهان به شرح زیر است:
_ خبر نخست روزنامه «فایننشال تایمز» از مقابله با ویروس هندی نوشته است: اطلاعات تازه خبر می دهد که واکسن های مقابله با کرونا قادر به مهار ویروس جهشی هندی نیز هست.
این روزنامه در گزارش دیگری با عنوان «دگرگونی جهان» نوشته است: کشتن جورج فلوید، توسط یک افسر سفیدپوست در آمریکا تاریخ پرخشونت آمریکا مقابل سیاهان را آشکار و همه معترضان جهان را در یک نهضت تازه شکل گرفته، متحد کرد. تصویرهای نژادپرستانه قرن های گذشته، در یک سال اخیر زنده شدند. دبورا دوگلاس، تحلیل گر سیاسی نوشته است: ۹ دقیقه و ۲۰ ثانیه، برای خفه کردن یک سیاه که جهان را به صدا درآورد.
_ «گاردین» در گزارشی با عنوان « رودررو با صهیونیسم» نوشته است: یهودیان آمریکا، حالا برای مقابله با اسرائیل قیام کرده اند. شعاری در دست زن سالخورده یهودی در خیابان ها دیده می شود که می گوید صهیونیسم یعنی نسل کشی. آربل آنگل، سردبیر یک نشریه یهودی نیز نوشته است که من در راه پیمایی با فلسطینیان و در همبستگی با آنها در سال ۲۰۱۴ تنها بودم. اما حالا، تنها نیستم. جاناتان فریدلند، تحلیل گر سیاسی انگلیس گفته است: اسرائیل باید بداند، حالا وزن انتقادات مقابل آن سنگین شده است. در تظاهرات همبستگی با فلسطینیان در ۱۵ می، حضور یهودیان، پدیده ای غریب بود و الان اعجاب انگیز.
* از حاشیه خبرها:


«گاردین» در گزارشی با عنوان «روبات هنرمند» نوشته است: آیدا روباتی است که در بین انسان ها، وحشت به پا کرده است. این زن، اگر بشود به آن گفت زن، کار خودرا در هنر با نقاشی آبستره یا انتزاعی شروع کرد. بعد به نقاشی از خود پرداخت.
آیدا، اولین روبات هنرمند فراواقعی است که آثارش در موزه طراحی تمدن، به تماشا گذاشته خواهند شد. حالا پرسش جهان هنر این است: چه بر سر هویت و خلاقیت می آید؟ آنچه انسان تا به امروز به خاطر آنها فخر می فروخت.
یک گروه برنامه ساز، روبات ساز، کارشناس هنر و روانشناسان برای ساخت روبات آیدا کار کرده اند. با این روبات، جایگاه انسان در هنر، چه خواهد شد؟
منبع:

1400/03/04
10:14:32
5.0 / 5
1178
تگها: طراحی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد