نگرانی از شبیه سازی بیش از اندازه واقعی سقوط جت جنگنده!

نگرانی از شبیه سازی بیش از اندازه واقعی سقوط جت جنگنده!

به گزارش گروه هوش مصنوعی شبیه سازی بیش از اندازه واقعی سقوط یک جت جنگنده در آمریکا سبب نگرانی شده و نیروی هوایی ارتش آمریکا در اینباره توضیحاتی عرضه داد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، در تاریخ ۲۲ مه ۲۰۲۱، قطع شدن ارتباطات رادیویی و رهگیری یک هواپیمای جنگنده خبرساز شد و نیازی به گفتن نیست که همه کسانی که از این مورد آگاه شدند، نگران و مضطرب شدند.
داستان از این قرار بود که دو هواپیمای جنگنده در حال تمرین و انجام مانور بودند و طی این تمرین خبر از برخورد در هوا دادند. یک جنگنده گزارش داد که با هواپیمای راهبر پروازی خود برخورد کرده و در حال سقوط به سمت غرب است.
مکالمات رادیویی بیشتری که توسط رسانه ها بدست آمد، حاکی از این بود که جنگنده معروف به "وایپر ۱۲" با هواپیمای راهبر پروازی خود در هوا برخورد کرده و مجبور به فرود اضطراری شده است. همینطور خلبان جنگنده دیگر مجبور به اجکت کردن و بیرون آمدن از هواپیما شده است.
با این حال سرگرد "مارک گراف" سخنگوی امور تمرین نیروی هوایی در اطلاعیه ای اعلام نمود که که هیچ سقوط و تصادفی رخ نداده است و این مکالمات رادیویی متعلق به یک تمرین بسیار واقع گرایانه است که در آن برخورد دو هواپیمای جنگنده شبیه سازی شده است.
این تمرین همینطور شبیه سازی واکنش سریع تیم های عملیاتی را شامل می شد. اما سردرگمی و ترس ناشی از این حقیقت بود که هیچ اعلانی در خصوص انجام این تمرین و مانور انجام نشده بود.
در نهایت خوشبختانه معلوم شد که هیچ جای نگرانی در این مورد وجود ندارد. با این وجود، تمرینات نظامی گاهی اوقات می توانند بدترین حالت را داشته باشند، همانطور که در حادثه غرق شدن زیردریایی اندونزی در ماه گذشته شاهد آن بودیم. ماه گذشته یک زیردریایی متعلق به اندونزی که در حال انجام یک تمرین نظامی بود، ابتدا گم شد و پس از چند روز جستجو مشخص شد که در اعماق دریا غرق شده و همه ۵۳ خدمه آن جان باخته اند.
البته این حادثه یک استثناء بود، چون که تمرینات نظامی، بخصوص تمریناتی که شامل هواپیماهای جنگنده است، به خوبی برنامه ریزی شده و اجرا می شوند.
البته نباید از این حقیقت چشم پوشی کرد که حوادث در ارتباط با هواپیماهای نظامی گاهی اتفاق می افتند و در بعضی موارد منجر به کشته شدن خلبانان شده اند.
همچنین باید توجه داشت که یک خلبان از اجکت کردن و بیرون آمدن فوری خلبان از جت جنگنده تا حد ممکن باید خودداری کند، چون که این فرایند، خلبانان را در معرض خطر جدی صدمه دیدگی مانند صدمه جدی به هر دو شانه و احتمالاً شکستن استخوان های شانه قرار می دهد. علاوه بر این، پاها یا دست ها در صورت کامل جمع نشدن می تواند به قسمت کابین خلبان برخورد کرده و فوراً قطع شود!
منبع:

1400/03/03
10:45:32
5.0 / 5
1216
تگها: هواپیما
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد