تماشای ماه كامل را از دست ندهید

تماشای ماه كامل را از دست ندهید

ماه کامل ˮصورتیˮ اواخر ماه آوریل(اوایل اردیبهشت) در آسمان نمایان خواهد شد و ارزش تماشا کردن دارد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از نیوزویک، پدیده ی ماه کامل حدودا هر ماه یک مرتبه رخ می دهد و زمانی اتفاق می افتد که زمین دقیقا بین خورشید و ماه قرار بگیرد. قمر زمین در روز دوشنبه ۲۶ آوریل (۶ اردیبهشت) در ساعت ۱۱: ۳۳ پس از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۰: ۰۰ تهران) کامل خواهد شد. در این حالت قسمتی از ماه که به سمت زمین است کاملا روشن خواهد بود و دایره ای کامل در آسمان تشکیل می دهد.
باآنکه این پدیده در آمریکای شمالی "ماه صورتی" خوانده می شود اما ربطی به رنگ قمر زمین ندارد بلکه به علت رویش گل های صورتی در این زمان از سال در منطقه ای در آمریکای شمالی است.
"ماه کاملی" که در روز ۲۶ آوریل نمایان می شود قابل توجه است چونکه یک "ابرماه" هم هست. "ابر ماه" زمانی رخ می دهد که قمر زمین در کمترین فاصله ی ممکن به زمین قرار می گیرد.
به صورت متوسط "ابرماه ها" هفت درصد بزرگ تر و ۱۵ درصد روشن تر از ماه معمولی هستند. اما برای بیشتر ناظران، تشخیص این تفاوت دشوار است. چونکه "ماه کامل" یک مرتبه در ماه ظاهر می شود و نمی توان آنها را مستقیما با "ابرماه" مقایسه کرد.
"ابرماه" دیگری هم در تاریخ ۲۶ ماه مه (پنجم خرداد) قابل مشاهده می باشد.
اگر نتوانستید این ماه کامل را مشاهده کنید مرکز برنامه ی تلسکوپ مجازی(The Virtual Telescope Project) در رم، ایتالیا به صورت زنده تصاویری از آن پخش خواهد نمود.
منبع:

1400/01/30
20:30:06
5.0 / 5
1269
تگها: تلسكوپ , مجازی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد