نتایج یك بررسی علمی نشان داد؛

آنتی بادی های كرونا تا ۹ ماه مصونیت ایجاد می كنند

آنتی بادی های كرونا تا ۹ ماه مصونیت ایجاد می كنند

به گزارش گروه هوش مصنوعی نتایج یک بررسی علمی که در ووهان چین انجام و در نشریه معتبر لنست انتشار یافته نشان داده است حدود ۴۰ درصد از مبتلایان به کرونا در ووهان تا ۹ ماه در مقابل ابتلای مجدد به آن مصونیت داشته اند.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از سی جی تی ان، بررسی مذکور حاکیست ابتلای ساکنان ووهان به کرونا سبب تولید آنتی بادی هایی در بدن آنها شده که به مدت ۹ ماه پابرجا مانده و این افراد را در مقابل ویروس کرونا مقاوم کرده است.
بر اساس بررسی مورد اشاره، نرخ ابتلاء به کرونا در ووهان پارسال در حدود ۶.۹ درصد باقی مانده بود که این نشان داده است تنها بخش اندکی از مردم این شهر پس از انتشار کرونا به آن آلوده شدند. بنابراین میتوان پیش بینی نمود که در آینده هم میزان انتشار ویروس مورد اشاره از این حد بیشتر نشود.
همچنین با اطلاع از این مورد میتوان استراتژی های بهداشتی جدیدی را برای کنترل ویروس کرونا ابداع کرد. برای انجام این بررسی آنتی بادی های ویروس کرونای بیشتر از ۹۵۰۰ نفر در ۱۳ منطقه مختلف شهر ووهان از آغاز آوریل سال ۲۰۲۰ مورد بررسی قرار گرفته و سپس نمونه خون این افراد از ژوئن تا دسامبر گذشته آزمایش شده است. در بررسی های قبلی مدت زمان برجای ماندن آنتی بادی های کرونا در بدن افراد بسیار کمتر برآورد شده بود.


منبع:

1400/01/06
00:03:14
5.0 / 5
1333
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد