یونیسف، سال آینده واكسن كرونا را به كشورهای درحال توسعه ارسال می كند

یونیسف، سال آینده واكسن كرونا را به كشورهای درحال توسعه ارسال می كند

خراسان رضوی صندوق كودكان سازمان ملل متحد، یونیسف اعلام نمود: رهبران جهان قول داده اند كه توزیع واكسن كووید-۱۹ عادلانه خواهد بود و یونیسف هم در سال آینده حدودا دو میلیارد دوز واكسن كووید-۱۹ را به كشورهای در حال توسعه ارسال خواهد نمود.


به گزارش رویترز، یونیسف اظهار داشت که با بیشتر از ۳۵۰ شرکت هواپیمایی و باری برای تحویل واکسن و یک میلیارد سرنگ به کشورهای فقیر مانند بوروندی، افغانستان و یمن بعنوان بخشی از برنامه کوواکس (COVAX)، برنامه جهانی تخصیص واکسن کووید-۱۹ با همراهی سازمان بهداشت جهانی (WHO) همکاری می کند.
اتلوا کدیلی، مدیر بخش تأمین یونیسف در اطلاعیه ای اظهار داشت: "برای این همکاری پرارزش تا حد زیادی اطمینان حاصل خواهد نمود که ظرفیت حمل و نقل کافی برای این عملیات تاریخی و بزرگ وجود دارد. "
هدف کوواکس با همکاری گروه سازمان بهداشت جهانی، واکسن گوی (GAVI) و ائتلاف ابتکارات آمادگی همه گیر این است که دولت ها را از احتکار واکسن های کووید-۱۹ منصرف کرده و بر روی نخستین واکسیناسیون های هر کشور تمرکز شود.
در نشست G۲۰، رهبران ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان متعهد شدند که از توزیع عادلانه واکسن ها، داروها و آزمایش های کووید-۱۹ اطمینان حاصل کنند تا کشورهای فقیرتر نادیده گرفته نشوند.
برپایه اظهارات سازمان بهداشت جهانی حتی پیش از مبتلا شدن به بیماری همه گیر ۲۰ میلیون نوزاد از دسترسی به واکسن ها برای نجات از بیماری های جدی، ناتوانی و مرگ محروم بودند.
این بخش یونیسف که با سازمان بهداشت پان آمریکن و انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی همکاری دارد، می گوید: "ما برای آماده سازی تحویل دوزهای واکسن کووید-۱۹، سرنگ و تجهیزات محافظتی شخصی برای محافظت از کارگران خط مقدم در سرتاسر جهان نیازمند همکاری همگانی هستیم."
نقش یونیسف با کوواکس مبین نقش آن بعنوان بزرگ ترین خریدار واکسن در جهان است. این سازمان اظهار داشت که سالانه بیشتر از دو میلیارد دوز واکسن برای ایمن سازی معمول و پاسخ به شیوع از سوی حدودا ۱۰۰ کشور تهیه می کند.
تولیدکنندگان دارو و مراکز تحقیقاتی در سراسر جهان در حال تولید واکسن کووید-۱۹ هستند، آزمایش های جهانی گسترده ای بر روی چندین نامزد انجام شده که شامل ده ها هزار شرکت کننده است.
شرکت فایزر (Pfizer) و بیو ان تک(BioNTech) می توانند مجوز اضطراری ایالات متحده و اروپا را برای واکسن کووید-۱۹ خود دریافت نمایند و نتایج آزمایش نهایی آنان نشان داده است که میزان موفقیت این واکسن ها ۹۵ درصد است و هیچ عارضه جانبی جدی ندارند.
هفته گذشته شرکت مدرنا (Moderna) داده های اولیه واکسن خویش را منتشر نمود که نشان دهنده اثربخشی ۹۴.۵ درصدی این شرکت است.
این دو واکسن، با فناوری RNA (mRNA) ساخته شده و این موفقیت، امیدها را برای آخر دادن به همه گیری که تعداد زیادی از افراد را از بین برده و ویرانگر اقتصاد و زندگی روزمره است را زیاد می کند.1399/09/04
15:43:44
5.0 / 5
1231
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد