انجام ۴۰۰ جراحی رباتیک با نرخ بقای ۹۸ درصد در عربستان

انجام ۴۰۰ جراحی رباتیک با نرخ بقای ۹۸ درصد در عربستان

به گزارش گروه هوش مصنوعی، مرکز تحقیقات و بیمارستان تخصصی ملک فیصل عربستان سعودی(KFSH&RC) به یک نقطه عطف مهم در برنامه جراحی قلب رباتیک رسیده است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، این برنامه که با ۱۰۵ جراحی در سال اول شروع شد، حالا به نقطه عطف قابل توجهی از ۴۰۰ عمل جراحی قلب رباتیک موفق رسیده است.
به نقل از آی ای، از زمان آغاز این برنامه در ماه فوریه سال ۲۰۱۹، در این مرکز ۴۰۰ عمل جراحی قلب رباتیک انجام شده و ۹۸ درصد نرخ بقا به دست آورده است. این نقطه عطف موقعیت بیمارستان را بعنوان یک رهبر جهانی در مراقبت از قلب به صورت رباتیک نشان داده است.
این بیمارستان در مقایسه با روش های جراحی سنتی، پیشرفت های قابل توجهی در نتایج بیمار گزارش می کند.
به قول این بیمارستان، جراحی های رباتیک منجر به کاهش انتقال خون و مدت زمان تنفس مکانیکی شده است. این به نوبه خود به بیماران اجازه می دهد تا سریع تر بهبود یابند و عوارض کمتری را تجربه کنند. علاوه بر این، ماهیت کم تهاجمی روش های رباتیک به صورت قابل توجهی سبب کاهش بیشتر از ۵۰ درصدی اقامت در بیمارستان شده است.
این کاهش اقامت در بیمارستان همینطور به کاهش ۴۰ درصدی هزینه های کلی در مقایسه با روش های مرسوم منجر می شود. علاوه بر این، به بیماران اجازه می دهد تا سریع تر به زندگی روزمره خود بازگردند.
رهبری راه
این برنامه جراحی رباتیک قلب در خط مقدم نوآوری بوده است و با طیف وسیعی از شرایط پیچیده قلبی مقابله کرده است.
این بیمارستان جراحی رباتیک چند دریچه ای، تعویض دریچه آئورت و سایر موارد پیچیده را با موفقیت انجام داده است. سفر آن در زمینه جراحی قلب رباتیک با ۱۰۵ جراحی در سال اول شروع شد. از آن زمان، این برنامه به سرعت تکامل یافته است و تا به امروز ۴۰۰ عمل جراحی موفق را شامل شده است.
این برنامه همینطور روش های رباتیکی را بر روی بیماران پرخطر مانند کودکان زیر ۱۸ سال، مبتلایان به چاقی و افرادی که احتیاج به جراحی مجدد دارند، با موفقیت انجام داده است.
شایان ذکر است، این مرکز بعنوان «تنها» بیمارستان در سطح جهان برای انجام جراحی های رباتیک قلب بر روی کودکان کار می کند.
این دستاورد جدید، تخصص تیم جراحی این بیمارستان را تجلیل می کند. فراس خلیل(Feras Khaliel) می گوید: به تیم ما که در این موفقیت شرکت داشته اند افتخار می کنم. با تشکر از متخصصان قلب ما که بیماران را به روش جراحی قلب با حداقل حالت تهاجمی و رباتیک ارجاع می دهند.
ظهور جراحی رباتیک
این توسعه با تغییر جهانی به سمت مراقبت های بهداشتی مبتنی بر ارزش مطابقت دارد که بر نتایج بهتر بیمار تاکید دارد.
جالب اینجاست که جراحی های رباتیک یا استفاده از ربات ها برای جراحی ها در سراسر دنیا در حال افزایش می باشد. اخیرا یک شرکت رباتیک هندی یک ربات پزشکی مجهز به هوش مصنوعی به نام میسو Misso را راه اندازی کرده است که در جراحی های ارتوپدی کمک خواهد نمود.
به قول این شرکت، میسو به جراحان در برنامه ریزی شخصی سازی شده و برش دقیق برای تعویض مفصل کمک خواهد نمود.
پیش از این، شرکت رباتیک پزشکی ایم(AiM) از یک ربات جراحی سازگار با MRI رونمایی کرده بود که برنامه ریزی و راهنمایی هوشمند جراحی حین عمل را از راه تصویربرداری بافت نرم در زمان واقعی تسهیل می کند.
در حالیکه هزینه اولیه جراحی رباتیک امکان دارد به علت ابزارهای تخصصی بیشتر باشد، مزایای طولانی مدت از نظر کاهش عوارض، اقامت کوتاه تر در بیمارستان و بهبود کیفیت زندگی بسیار پرارزش است.
بیمارستان ها می توانند به پذیرش فناوری رباتیک ادامه دهند و استانداردهای جدیدی را برای مراقبت از بیمار و برتری جراحی تعیین کنند و راه را برای آینده ای سالم تر هموار کنند.
منبع:

1403/04/19
15:19:08
5.0 / 5
67
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد