معرفی بالاترین های رویداد راه هوشمند در نمایشگاه حمل و نقل

معرفی بالاترین های رویداد راه هوشمند در نمایشگاه حمل و نقل

گروه هوش مصنوعی: در بخش نهایی رویداد ˮراه هوشمندˮ که همزمان با نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و لجستیک برگزار می شود، بالاترین فناوران حوزه های مرتبط معرفی خواهند شد.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا، حمل و نقل جاده ای به عنوان اصلی ترین روش حمل و نقل در کشور، نقشی حیاتی در جابجایی کالا و مسافر دارد ولی در عین حال با چالش هایی همچون ایمنی کاربران راهها، ترافیک مسیرها، آلودگی نیز مواجه می باشد بدین جهت ضرورت به کارگیری بیش از پیش تکنولوژی های جدید ضروری بنظر می رسد.
رویداد فناورانه “راه هوشمند” فرصتی است که ایده پردازان و فناوران می توانند ایده ها، اختراعات، فناوری ها و محصولات خودرا ارائه نمایند و با سرمایه گذاران و سازمان ها و نهادهای در رابطه با حوزه توسعه فناوری راهداری و حمل و نقل هوشمند، جهت پیاده سازی ایده ها و طرح های نوآورانه و کاربردی خود ارتباط برقرار کنند. بدین جهت این رویداد با هدف پیوند بین صاحبان ایده و فناوری، دانشگاه، صاحبان سرمایه و صنعت از یک طرف و از جانب دیگر ایجاد زیرساخت جهت تجاری سازی طرح های کاربردی در این زمینه برگزار می گردد.
رویداد نهایی راه هوشمند، از ۲۷ شروع به کار می کند و تا روز ۲۹ آذر در سالن شبستان مصلای امام خمینی(ره) ادامه دارد. این رویداد همزمان با برگزاری نمایشگاه بین المللی حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته است و طی آن فناوران برگزیده در رویداد دمود، به ارائه طرح های خود، با هدف جذب سرمایه گذار و تجاری سازی و عقد قرارداد خواهند پرداخت.
رویداد فناورانه راه هوشمند با حمایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و تعدادی از سازمان ها و نهادهای مرتبط از شهریور ماه ۱۴۰۲ شروع به کار کرد.
این رویداد، فرصتی برای فناوران و ایده پردازان بود تا ایده ها، اختراعات، فناوری ها و محصولات خودرا ارائه کرده و با سرمایه گذاران و سازمان ها و نهادهای در رابطه با حوزه توسعه فناوری راهداری و حمل و نقل هوشمند، جهت پیاده سازی ایده ها و طرح های نوآورانه و کاربردی خود ارتباط برقرار کنند.
به بیان دیگر، هدف از برگزاری این رویداد، پیوند بین صاحبان ایده و فناوری، دانشگاه، صاحبان سرمایه و صنعت از یک طرف و از جانب دیگر ایجاد زیرساخت جهت تجاری سازی طرح های کاربردی در این زمینه و به کارگیری آنها در راستای ارتقا و خدمات رسانی هرچه بهتر به کاربران راهها، بوده است.
در این جهت بیش از ۱۰۰ طرح فناورانه در ۱۰ محور به دبیرخانه این رویداد ارسال شد که در مرحله غربالگری اولیه، ۶۰ ایده و طرح به کارگاه های توانمندسازی رویداد راه یافتند. بعد از اتمام کارگاه ها، بیش از ۴۰ فناور در دو گروه منتخب و فرصت مجدد در رویداد دمودی(۱۵ آذر) به رقابت با هم پرداختند.
در آخر این رویداد، ۱۸ تیم منتخب به رقابت و ارائه طرح در مقابل هیئت داوران می پردازند. این رویداد همزمان با هفته حمل و نقل، از ۲۷ الی ۲۸ آذر ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می شود. سرمایه گذاران، بهره برداران، شتاب دهنده ها، کسب و کارهای استارتاپی، نوپا و دانش بنیان، دانشجویان و علاقه مندان حوزه راه هوشمند می توانند جهت حضور در رویداد نهایی بوسیله سایت رویداد به آدرس irsmartroad.ir ثبت نام کنند.
منبع:

1402/09/24
13:20:29
5.0 / 5
307
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد