یک تایم لپس جدید از آزمایش موتور اصلی موشک آریان ۶

یک تایم لپس جدید از آزمایش موتور اصلی موشک آریان ۶

به گزارش گروه هوش مصنوعی، یک تایم لپس منتشرشده توسط «آژانس فضایی اروپا»، مراحل آزمایش موتور اصلی موشک «آریان ۶» را نشان داده است.


به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، موشک «آریان ۶»(Ariane ۶) که پرتاب گر نسل بعدی «آژانس فضایی اروپا» است، به تازگی با نزدیک شدن به آغاز کار خود، نقطه عطف مهمی را پشت سر گذاشت.
آزمایشی که در ۲۳ نوامبر انجام شد، موشک و خدمه آنرا در معرض ارزیابی قرار داد. با شمارش معکوس و سوخت رسانی موشک و با روشن شدن هفت دقیقه ای موتور اصلی، آزمایش مرحله هسته موشک به اوج خود رسید.
ویدئوی جدیدی که توسط آژانس فضایی اروپا انتشار یافته است، آزمایش ۲۳ نوامبر را در یک تایم لپس برجسته می کند و مراحل کار موشک را نشان داده است.
این آزمایش در پایگاه فضایی اروپا در گویان فرانسه انجام شد. همان گونه که در ویدئو دیده می شود، پیش از این که خدمه شمارش معکوس را انجام دهند، مراحلی مشابه پرتاب واقعی انجام می گیرد.
آریان ۶ یک موتور «ولکین ۲.۱»(Vulcain 2.1) را در مرحله اصلی خود دارد که در آزمایش ۲۳ نوامبر، ۱۶۵ تن سوخت را سوزاند. سوخت آریان ۶، مخلوطی از هیدروژن و اکسیژن مایع فوق سرد بود.


آریان ۶ هنگام پرتاب، به دو یا چهار تقویت کننده موشک جامد مجهز می شود که در آزمایش اخیر روشن نشدند. مرحله دوم که از موتور کوچک تر «Vinci» استفاده می نماید، در ماه دسامبر آزمایش خویش را پشت سر خواهد گذاشت. در صورت موفقیت، آژانس فضایی اروپا انتظار دارد نخستین پرتاب آریان ۶ در سال ۲۰۲۴ باشد.
این موشک ۶۲ متری مقرر است جایگزین موشک آریان ۵ شود که آخرین بار در ژوئیه سالجاری پرتاب شد. ابتدا پیشبینی می شد که آریان ۶ تا سال ۲۰۲۰ عملیاتی شود اما تاخیر در توسعه این موشک سبب شد تا اروپا در این زمان فاقد یک پرتاب گر اختصاصی باشد.منبع:

1402/09/11
10:07:12
5.0 / 5
226
تگها: آزمایش , موشك
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد