دولت نیوزلند بودجه تحقیقاتی ویژه پساكرونا تصویب كرد

دولت نیوزلند بودجه تحقیقاتی ویژه پساكرونا تصویب كرد

به گزارش گروه هوش مصنوعی دولت نیوزلند به منظور ایجاد رونق اقتصادی مجدد در این كشور و كمك به پیشبرد طرح های توسعه ای فناورانه از اختصاص بودجه تحقیقاتی ۴۰۱ میلیون دلاری اطلاع داده است.به گزارش گروه هوش مصنوعی به نقل از زد دی نت، نیوزلند که مدتی است توانسته آمار ابتلای مردم به ویروس کرونا را به صفر برساند می خواهد برای بازگرداندن اقتصاد این کشور به حالت عادی، بودجه ای معادل ۴۰۱ میلیون دلار نیوزلند را به تحقیق و توسعه اختصاص دهد تا سرمایه گذاران و استارت اپ ها از این طریق بتوانند چاره هایی برای ایجاد رونق اقتصادی مجدد در این کشور بیابند.
به گفته مگان وودز وزیر تحقیقات، علوم و نوآوری نیوزلند بودجه مورد اشاره از راه منابع پیشبینی شده در بودجه سال ۲۰۲۰ نیوزلند و هم بودجه اختصاص یافته به صندوق واکنش به کرونای دولت تأمین می شود.
وی در این مورد گفته است: شیوع کرونا بحران اقتصادی جهانی را سبب شده و با اینکه نیوزلند در مقایسه با دیگر کشورها در شرایط بهتری است، اما باید گزینه های هوشمندانه ای در این کشور هم انتخاب گردد تا بهبود شرایط ممکن شود. او ابراز امیدواری کرده که اختصاص این بودجه منجر به ایجاد مشاغل جدید در نیوزلند شود.
از این رقم ۱۵۰ میلیون دلار نیوزلند به اعطای وام های کوتاه مدت برای اجرای طرح های تحقیق و توسعه اختصاص می یابد. همینطور ۱۹۶ میلیون دلار نیوزلند هم تنها در مؤسسه های تحقیقاتی علمی بخش خصوصی سرمایه گذاری خواهد شد. مبلغ باقی مانده هم بر روی طرح های خلاقانه و علمی خاص مدنظر دولت نیوزلند سرمایه گذاری خواهد شد.


منبع:

1399/03/29
23:38:48
5.0 / 5
748
تگها: تحقیقات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان گروه هوش مصنوعی
گروه هوش مصنوعی
iagrp.ir - مالکیت معنوی سایت گروه هوش مصنوعی متعلق به مالکین آن می باشد